Windows update

witam.

mam problem z poprawkami dla windowsa xp home edition. niektóre poprawi nie chcą się zainstalować. chodzi mi o te z tego dnia czyli 15.11.2005. poprawki z dnia 12.10 zainstalowały się dobrze.

oto screen z poprawek dnia 15.11.05

msupdate2as.th.png

czy coś nie tak? jest to historia moich aktualizacji. chciałem przed chwilką zainstalować poprawki a dwie które zostały odnalezione nie chciały się poprawnie zainstalować. prosze o pomoc.

poniżej przedstawiam screen z poprawek dnia 12.10

jsjs9rn.th.png

a tutaj z dnia 14 listopada

ddsd6ur.th.png

Z tego co wiem to teraz do poprawek jest weryfikacja kluczy. :x

jakich kluczy :? chodzi ci o legalnośc systemu operacyjnego :|?

bez tkaich pytań. jasne że płytka oryginalna, zakupiona podczas kupna komputera. :-x

Nie skąd, że mi nie chodzi o legalność systemu chodzi mi o to, że teraz jak pobierasz poprawki to trzeba mieć klucz. :?

czy problem może być w tym że mam od powiecmy (dokładnie nie pamiętam) miesiąca zablokowane połączenie IE z internetem przez firewall?

Złączono Posta : 15.11.2005 (Wto) 23:02

aha, nie zrozumiałem Cię. wybacz :slight_smile:

a jak można ten klucz zdobyć? :?

Jeśli chodzi o klucz to chyba trzeba sobie go wykupić. :slight_smile:

Lecz taki przypadek też mógł zaistnieć. :?

:? :? :?

a ty masz np. zakupiony takowy klucz :P?

dzięki za odp, poczekam jeszcze na innych pomoc. może coś dopowiedzą :slight_smile:

Nie ja nie mam tego klucza bo nie sciągam poprawek:P

Radek.N jak Cię proszę skończ pisać pierdoły w działach technicznych !!

Nie wiesz nie piszesz, zamiast się ośmieszać. Nie ma żadnych kluczy, jest tyko procdeura walidacji sprawdzająca legalność zainstalowanego systemu i jeżeli przejdzie się przez nią pomyślnie można pobierać i instalować poprawki z windowsupdate.

Greg0r0 spróbuj poprawki pobierać i instalować pojedynczo.

próbowałem, nie da się niestety.

procedura legalności systemu jest na ok, wykrywa że system oryginał ale jak wyszukuje łatki to pisze że tylko dwie mam do pobrania. więc pobieram je, instalacja przebiega ale pisze że proces instalacji nie doszedł do skutku. screen przedstawia to następująco:

krok 1

ms7nc.th.png

krok 2

ms15iz.png

krok 3

ms22jl.th.png

krok 4

ms31qs.th.png

krok 5

błąd i aktualizacje nie są zainstalowane…

ms40wa.th.png

:frowning:

dokładnie jezeli chodzi o scisłość wersje windy zakupione przy kompie maja tylko jeden problem - chodzi o pomoc techniczną Microsoftu , nie otrzymasz pomocy na temat windowsa , wyłacznie tylko na temat przegladarki , sam byłem zdziwiony pani która mnie rejestrowała pytała o wersje i o klucz powiedziała ze ta wersja licencji windowsa nie uprawnia to korzystania z tej formy pomocy odesłano mnie do pomocy firmy która sprzedawała komputer tzn Vobisu. Ciekawe nie …

postanowiłem zmienić godzine aktualizacji automatycznych na 0:00 i nic. nawet nie rozpoczął sie proces wyszukiwania łatek i innych up-datów :frowning:

co jest grane? :x

A z poziomu jakiej przeglądarki próbujesz zaktualizować system?

Na wszelki wypadek spróbuj jednak zaktualizować go przez odblokowany w firewallu Internet Explorer, bo jak wynika z tego co piszesz, poprzednie aktualizacje (przed zablokowaniem IE) instalowały się bez problemu…

wyłacz zantywirusa i Firwalla

eh spokojnie, po pierwsze microsoft ostatnio coś nawala…po drugie zainstaluj te łaty powiedzmy dzisiaj wieczorem, po 3, masz offica i usunąłeś czasem pliki tymczasowe z ms office ?

wiadomo że z IE (specjalnie po to odblokowałem połączenie w firewallu)

bo z innej przeglądarki nie da się przecież zainstalować poprawek.

próbowałem, to samo…

owszem, mam offica. tzn pliki tymczasowe usuwam co dziennie ale cy akurat te od ms-office odinstalowałem, to nie moge jednoznacznie powiedzieć. gdzie się znajdują te pliki tymczasowe offica w takim razie?

miałem taki zamiar zrobic :slight_smile:

no własnie ja taki problem miałem po wywaleniu plików tymczasowych offica, odinstaluj offica przeczyść rejest i wejdź na win update, i zobacz czy teraz pujdzie

nic nie dało :expressionless:

naprawde dziwne. :?

może jakieś inne propozycj jak moge usunąć problem?

a sprawdź czy te łatki czasem nie masz juz zainstalowane ?

sprawdzałem. nie mam ich zainstalowanych. no cóż. poczekam do kolejnych nowych łatek wydanych przez MS i wtedy zobacze czy dobrze pobierze łatki. jeśli nie to sie wkurze :expressionless: