Windows vista 32 bit czy 64?

Witam mam zamiar sobie kupić viste oto mój komputer :

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4200 + 2.21 GHz.

RAM 2GB DDR

Karta Graficzna GF8600 GT 256 DDR3

DYSK 250 GB

i mam pytanie czy lepiej kupić viste 32 czy 64 bitową i jaką wersje ?

bo mam kompa w domu i używam go do gier filmów i muzyki itp.

PS. Czy szybkość visty zależy od Płyty głównej ?

Ja bym wybrał “Viste Home Premium 64-bit OEM PL” w przyszlości zawsze możesz dokulić ram i bedzie cacy :wink:

Zdecydowanie wersja 64-bitowa - jest szybsza od 32 bitowej, także od XP SP3 ostatnio przeglądałem test tych systemów.

Polecam wersję 64 bitową , używam jej od ponad roku bez większych problemów.

Ja jestem posiadaczem wersji 32 bitowej ale cieklawi mnie czym sie rozni wersja 64 bitowa slyszalem ze sa jakies problemy tam z dzwiekem i antywirusami czy to prawda?

Ja mam 32 bit Home Premium i nie narzekam kiedys zainstalowalem ultimate 64 bo równierz taka posiadam ale mialem rpbolem z zainstalowaniem neo i odinstalowalem ten system i powrócilem na home i jade juz na nim 3 miesiac dosc intensywnie i zadncyh problemów nie mam, wszystkie update robie na bieżąco sp1 również mam zainstalowany

Ale mając 4GB ramu niema sensu miec system 32bit… Poza tym kolega herubq3 ma procesor idealny dla systemu 64bit a ram zawsze może dokupić więc lepszym rozwiazaniem jest kupienie visty x64

no ja mam amd athon 64 4800+ i 3gb ramm i vista mi na tym smiga bez problemu ale zastanawiam sie czy jednak nie spóbowac z tym 64bit ultimate

Doradzcie cos w tej sprawie???

System 64bitowy i programu napisane pod ten system chodzą szybciej, cała reszta czyli programy 32bit. na systemie 64bit i gry chodzą tak samo jak na systemie 32bitowym. Mając więcej niż 2GB ramu polecam wersje x64. :slight_smile:

Tzn niema żadnej różnicy między uzywaniem programow 32 bitowych na viscie 32 i 64?

Myslalem ze sa jakies bugi.<<< Czesto jak sie cos sciaga to wybiera sie wersje

a działanie visty zależy od dobrej lub złeh płyty głównej ?

Temat istnieje:

viewtopic.php?f=22&t=215447

Polecam 32, ponieważ:

sluchaj ja mam procesor AMD turion 64 x 2 .Zniszczylem sobie przez wlasna glupote viste orginalna w laptopie kupilem nowa viste 32 bit i gdy tylko zainstalowalem odrazu poczulem ruznice widoczna golym okiem komp dlawil mi sie i stal sie o polowe wolniejszy ,dlugo otwieral media player ordnery itp. z internetem problemu nie bylo (tak mi doradzil pier…lony sprzedawca ) zdeinstalowalem 32 bit i zainstalowalem 64 bit , i wszystko wrucilo do normy (tak jak kupilem kompa ) Ucz sie na moich bledach , po co masz popelniac ten sam .

Ja mam 32 i wydajnosci mi wystarcza jesli sie przerzuce na 64 to tylko z 4 Gb RAM’u.

A ja tak jak część powyższych urzytkowników polecam wersje 64 bitową. Mam ją od czerwca 2007 i jestem zadowolony, wszystko działa jak należy, nie mam kłopotów ze sterownikami. A poza tym szkoda marnować procesora 64 bitowego na 32 bitowy system.