Windows vista 32 bit czy 64?

(Herubq3) #1

Witam mam zamiar sobie kupić viste oto mój komputer :

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4200 + 2.21 GHz.

RAM 2GB DDR

Karta Graficzna GF8600 GT 256 DDR3

DYSK 250 GB

i mam pytanie czy lepiej kupić viste 32 czy 64 bitową i jaką wersje ?

bo mam kompa w domu i używam go do gier filmów i muzyki itp.

PS. Czy szybkość visty zależy od Płyty głównej ?

(Mihau X64) #2

Ja bym wybrał "Viste Home Premium 64-bit OEM PL" w przyszlości zawsze możesz dokulić ram i bedzie cacy :wink:

(Tekken12) #3

Zdecydowanie wersja 64-bitowa - jest szybsza od 32 bitowej, także od XP SP3 ostatnio przeglądałem test tych systemów.

(kasmir) #4

Polecam wersję 64 bitową , używam jej od ponad roku bez większych problemów.

(velover) #5

Ja jestem posiadaczem wersji 32 bitowej ale cieklawi mnie czym sie rozni wersja 64 bitowa slyszalem ze sa jakies problemy tam z dzwiekem i antywirusami czy to prawda?

(Dudus834) #6

Ja mam 32 bit Home Premium i nie narzekam kiedys zainstalowalem ultimate 64 bo równierz taka posiadam ale mialem rpbolem z zainstalowaniem neo i odinstalowalem ten system i powrócilem na home i jade juz na nim 3 miesiac dosc intensywnie i zadncyh problemów nie mam, wszystkie update robie na bieżąco sp1 również mam zainstalowany

(Mihau X64) #7

Ale mając 4GB ramu niema sensu miec system 32bit.. Poza tym kolega herubq3 ma procesor idealny dla systemu 64bit a ram zawsze może dokupić więc lepszym rozwiazaniem jest kupienie visty x64

(Dudus834) #8

no ja mam amd athon 64 4800+ i 3gb ramm i vista mi na tym smiga bez problemu ale zastanawiam sie czy jednak nie spóbowac z tym 64bit ultimate

Doradzcie cos w tej sprawie???

(Maciej 0202) #9

System 64bitowy i programu napisane pod ten system chodzą szybciej, cała reszta czyli programy 32bit. na systemie 64bit i gry chodzą tak samo jak na systemie 32bitowym. Mając więcej niż 2GB ramu polecam wersje x64. :slight_smile:

(velover) #10

Tzn niema żadnej różnicy między uzywaniem programow 32 bitowych na viscie 32 i 64?

Myslalem ze sa jakies bugi.<<< Czesto jak sie cos sciaga to wybiera sie wersje

(Herubq3) #11

a działanie visty zależy od dobrej lub złeh płyty głównej ?

(Vicuss) #12

Temat istnieje:

viewtopic.php?f=22&t=215447

Polecam 32, ponieważ:

-

(Hanys70) #13

sluchaj ja mam procesor AMD turion 64 x 2 .Zniszczylem sobie przez wlasna glupote viste orginalna w laptopie kupilem nowa viste 32 bit i gdy tylko zainstalowalem odrazu poczulem ruznice widoczna golym okiem komp dlawil mi sie i stal sie o polowe wolniejszy ,dlugo otwieral media player ordnery itp. z internetem problemu nie bylo (tak mi doradzil pier....lony sprzedawca ) zdeinstalowalem 32 bit i zainstalowalem 64 bit , i wszystko wrucilo do normy (tak jak kupilem kompa ) Ucz sie na moich bledach , po co masz popelniac ten sam .

(Volleyballmen2) #14

Ja mam 32 i wydajnosci mi wystarcza jesli sie przerzuce na 64 to tylko z 4 Gb RAM'u.

(Dzimi21) #15

A ja tak jak część powyższych urzytkowników polecam wersje 64 bitową. Mam ją od czerwca 2007 i jestem zadowolony, wszystko działa jak należy, nie mam kłopotów ze sterownikami. A poza tym szkoda marnować procesora 64 bitowego na 32 bitowy system.