Windows Vista 32-bity jako oprogramowanie do Dell Inspiron(64-bity) a wydajność


(Tomeklfc) #1

Pzejdę na 2 miesiące na system operacyjny Windows Vista(32 bity) by po tym okresie czasu wykorzystać darmowy Windows 8, wykorzystując DreamSpark dla studentów bo kupuję laptop 64 bity ale "czysty" jeśli chodzi o oprogramowanie.

 

Chyba będą spadki wydajności, chwilowo, ale sprzęt nie może ulec zepsuciu(edited) z powodu tego 32 bitowego oprogramowania?

 

Pozdrawiam


(mrFreeze) #2

 

 

No rozwaliłeś mnie. Tak wybuchnie i się spali :slight_smile:

 

PS. oczywiście żeby nie było nic się nie stanie.


(scripter1) #3

Kolega najwyraźniej nie ma zielonego pojęcia co oznacza to że sprzęt/oprogramowanie jest 32 lub 64-bitowe.

 

Procesory 64-bit bez problemu mogą pracować z systemem 32-bit (po prostu przełączają się one w 32-bitowy tryb pracy) - nie ma takiej możliwości aby się sprzęt od tego uszkodził.

Samo w sobie to nie ma związku z wydajnością ale musisz pamiętać że system 32-bit nie jest w stanie wykorzystać więcej jak 4GB pamięci ram, w zależności od sprzętu może on pokazywać dostępne nawet jedynie 3,25GB bez względu ile ponad to masz zainstalowane.

 

W kwestii wydajności warto wiedzieć że system 64-bit wymaga trochę więcej pamięci ram niż jego wersja 32-bit (przyjmuje się w uproszczeniu że 2 razy więcej).

Poza tym należy pamiętać że wiele programów nadal jest tylko w wersjach 32-bitowych (nie mają one wersji 64-bit) które działają na systemach 64-bit (systemowa emulacja 32 bitów; podobnie w XP 32-bit była emulacja 16-bitów dla kompatybilności ze starymi programami) ale ze względu na sposób w jaki są one uruchamiane (system do każdych 32 bitów danych programu dodaje kolejne 32 bity aby procesor mógł to przetworzyć) mogą one mieć mniejszą wydajność niż na systemie 32-bit.

 

Polecam zasięgnąć więcej wiedzy na ten temat z sieci.


(rgabrysiak) #4

 

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.