Windows vista defragmentacja,obraz partycji systemowej,sp1 v

Oto moje pytanie.

Zamierzam jutro postawić świerzaka windows vista ultimate 32 bitowa sp1 trial na 1rok.

Dziś poporzadkowałem na innych partycjach dane itp.zrobiłem defragmentacje.

Jutro bedzie format partycji systemowej i postawie windows vista ultimate sp1 32 bit en.

Pościagam wszystkie aktualizajce, poinstaluje wszystkie programy i stery jakie potrzebuje.

Oczyszcze dysk ze zbędnych plików i plików tymczasowych.

A potem zrobie sobie obraz partycji systemowej na inna partycje programem paragon partition manager lub ewentualnie arconis true image home 12.

I tu jest moje pytanie czy po postawienu systemu, sciagnieciu uaktualnień, poinstalowaniu programow itp lepiej zrobić defragmentacje partycji systemowej np perfect disk 2008 i dopiero zrobić obraz partycji systemowej czy może odrazu bez defragmentacji??

Drugie pytanie czy po instalacji świerzej instalacji vista sp1 zainstalowac sp2 beta potem dociagnać pare aktulizacji i poinstalować programy i zrobić obraz partycji czy moze lepiej bez sp2?

Teraz testuje sp2 jest bez problemów ale sp2 byl instalowany na mocno wyeksploatowanym systemie i juz były poinstalowane wszystkie programy w systemie.

__________________

Nie należy tego robić ! Wykonaj kopię zapasową “czystego” systemu, bez jakichkolwiek “beta-wynalazków”.

nie nalezy robic defragmentacji partycji systemowj przed zrobieniem backupu czy moze nie nalezy robic backupu z sp2 ??

mam sp2 i dobze sie sprawuje

Zainstaluj MS Vista SP1, wgraj wszystkie aktualizacje z WU, zainstaluj potrzebne aplikacje i dopiero wtedy zrób defragmentację dysku (partycji) systemowego i zrób obraz partycji;

Co do SP2 Beta wstrzymaj się z robieniem obrazu systemu z tym Service Packiem - poczekaj do pojawienia się oficjalnej wersji.

Pozdrawiam

hellhammer1 , miałem na myśli tworzenie kopii zapasowej, o defragmentacji nic nie wspominałem.

Nie polecam tworzenia kopii zapasowej wraz z już istniejącym SP2 beta, daj sobie spokój. Najlepiej będzie jak wykonasz to co wislakKR opisał.