Windows Vista - długie zamykanie systemu

Witam,

Mam problem z zamykaniem systemu - trwa to prawie 5 minut, od czasy, gdy zainstalowałem zestaw sterowników do karty dźwiękowej SB X-Fi (youppax2007) pod Viste. Problem jednak polega na tym, że panel głośności (w trayu) mam wyłączony i wszystkie inne usługi, które nie są standardowe dla systemu też mam powyłączane… :frowning:

Normalnie to system u mnie się zamyka w kilkanaście sekund (no, może kilkadziesiąt, zależy, co uruchamiałem).

Format - robiłem tydzień temu i nie mogę robić za często, bo mam wersję OEM i można ją aktywować tylko kilka razy :evil:

Nie przeszkadza mi to zbytnio, ale nie wiem, czy wszystko jest OK z systemem, no i dziś podkręcałem procka, więc trochę mi przeszkadzało czekanie na restart po kilka minut…

Praktycznie to tak wygląda, że klikam na ‘Uruchom ponownie’ i system czeka (nic się nie dzieje - system normalnie pracuje, można nawet programy uruchamiać), po czym dysk zaczyna ‘mielić’ (po 3-4 minutach od kliknięcia ‘uruchom ponownie’ lub zamknij) i system się normalnie zamyka. Można to określić tak, jakby jakaś zwłoka była, że system się od razu nie zamyka, tylko po kilku minutach…

Miał ktoś może podobny problem z Vistą?

Moja wersja Visty to Home Premium x64.

PZDR

nie prawda - na jednym komputerze mozesz ja aktywowac tyle razy ile Ci sie podoba

"Wina powolnego zamykania systemu spoczywa w jednym z parametrów systemowych, który odpowiedzialny jest za czas, jaki upłynie do zakończenia usług w WinXP. Aby go zmodyfikować i tym samym przyspieszyć proces zamykania windowsa należy uruchomić aplikację ‘uruchom’ i wpisać ‘regedit’. Z klucza

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control

po prawej stronie 2-krotnie kliknąć na wartość ‘WaitToKillServiceTimeout’ i zmniejszyć ja z domyślnych 20000 do np.100."

To jest trick pod XP, ale z powodzeniem działa również pod Vistą. U mnie zamykanie systemu trwa 7-8 sekund.

Ustawiałem już… Domyślnie w Viście jest ustawione na 20000, ja ustawiłem na 1000 i nic nie pomogło…

Ustawiałem też:

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop

“AutoEndTasks”=“1”

i też nic nie pomogło…

Ale możliwe to jest, że to nie od usług zależy? Bo w sumie JEDYNĄ niestandardową usługę, jaką mam w systemie uruchomioną to ‘Creative Audio Service’ - ta usługa się chyba pojawiła po instalacji tych sterowników (właściwie to jest rozszerzenie do oryginalnych sterowników do X-Fi) - youppax2007.

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

zmien do 100 nawet w info jest tak napisane

Ustawiłem na 100. Nie pomogło :frowning:

Raz - ten trick nie pomaga więc po co go dajesz ?

Wyraźnie a1ex jest napisane że trick działa na windows XP, nie sprawdziłeś to nie dawaj innym na forum, bo komuś padnie windows jeszcze :lol:

Tricków z XP nie polecam używać na Viście bo się to źle czasami kończy

To zrób obraz partycji i po krzyku np. Acronis True Image 10 Home(osobiście polecam)

Na Viste zalecana jest wartość 5000

Możliwe, że nie działa to pod Vistą (domyślnie nie ma takiej warości w rejestrze w Viście - ręcznie dodałem taką wartość). Może jest jakiś inny klucz w Viście za taką funkcję odpowiedzialny?

Działa.

Jak nie ma jak jest :roll:

No chyba, że jak wcześniej napisałeś posiadasz Home Premium x64 i może dlatego to nie działa.

U mnie nie było tej warości - dodałem ją recznie i ustawiłem początkowo na 1000, potem na 100, ale tak, czy inaczej system zamyka mi się 5 minut - nic to nie dało. Myślę, że nie ma takiej znowu różnicy w ustawieniach w rejestrze między Vistą x64, a x86.

Chodzi mi o to, że może w Viście jest jakiś inny klucz za tą funkcję odpowiedzialny?

Złączono Posta : 25.03.2007 (Nie) 20:46

HELP! :cry:

Złączono Posta : 26.03.2007 (Pon) 17:05

Problem rozwiązany!

Problemem były sterowniki youppax do karty SB X-Fi (a konkretnie ten sterownik, który jest w opcjach instalacyjnych youppax).

PZDR