Windows Vista failed to start o co chodzi

(Oxygene8) #1

Hej wlasnie wysałem bez problemu windowsa viste z URL http://download.windowsvista.com/dl/pre ... en_dvd.iso

Nagrałem w programie nero 4x -nagrało się bez problemu jednak gdy wkladam płytke do napędu i próbuje zbotować zaczynają się ładowac pliki windowsa i wyskakuje po pierwszym pasku komunikat:

Windows failed to start

A recent hardware or software chnge might be the cause to fix problem:

Insert install disk and restart computer

choose language and click next

repair

Trochę poprzekręcałem ale wszyscy chyba wiedzą o o co chodzi. Pozdro

p.s angielski tekst rozumiem tylko nie wiem jka wybrąć z problemu pozdro i prosze o pomoc.

Złączono Posta : 04.10.2006 (Sro) 16:44

aha a po wypaleniu płytki gdzy chce uruchomić autorom wyskakuje aplikacja lub bibioteka DLL G:|Source|autorun.dll nie jest poprawnym obrazem systemu Windows NT. Sprawdz to z dyskietką instalacyjną?

Czy to znaczy ze sciagnałem bładny obraz?

(Docent) #2

Sprawdź sumę kontrolną po pobraniu - czy aby dobrze się wszystko ściągnęło.

(Oxygene8) #3

Sumy kontrolne się zgadzają ma ktoś jakieś inne propozycje może zle nagrałem obraz.

(Matrix) #4

a jakiego masz kompa??

(Oxygene8) #5

sempron 2400+

800 Mb RAM

Ati Radeon 9500

Dysk SATA 200 GB

Dysk ATA 100 80GB

Złączono Posta : 05.10.2006 (Czw) 12:31

Czy w związku z tym istnieje ze plik iso visty to fake ale przecież link znalazłem na naszym forum inni to ściągali i nikt nic nie mówił ze coś nie działa.

(Grzesiek1) #6

Pewnie na dysku SATA próbujesz instalować a na nich trzeba czasem mieć specjalne sterowniki.

Napisz na który z dysków próbujesz instalować ...

(Oxygene8) #7

Próbowałem najpierw na starym dysku a wczesniej odłaczyłem dysk SATA.

NA starej 80GB WD powinno iść bez problemu a tu kicha. Zreszta jeszcze sprubuje i dam znać.

Z kolei na dysku SATA 200 GB komunikat jest ten sam.

(Zbych ) #8

Prawidłowo nagrana płyta z systemem powinna uruchomić się sama , nawet jeżeli włożysz ją do napędu pod obojętnie jakim uruchominym systemie (np.XP) jeżeli nagrywałeś w nero należało wybrać opcje "obraz dysku albo zapisany projekt" i następnie wskazać obraz ISO Visty, czy w taki sposób ją wypaliłeś??

(Oxygene8) #9

Tą płyte tak nagrałem w nero ale po jej włożeniu do napędu pod xp pokazuje się komunikat"

setup.exe - zły obraz

aplikacja lub biblioteka DLL G:\Sources\autorun.dll nie jest poprawnym obrazem systemu Windows NT. Sprawdz to z dyskietką instalacyjną.

A po wsiśnięciu Ok

Komunikat brzmi:

The file'autorun.dll could not be loaded or is corrupt. Setup cannont continue. Error code is [0xC1]

Wzsystko zrozumiałe ale co jest powodem tego komunikatu.

Złączono Posta : 05.10.2006 (Czw) 16:27

moze jedynym rozwiązaniem bedzie sciagnięcie nowej visty jeszcze raz z witryny microsoftu?

(Zbych ) #10

Może płyta źle się wypaliła , najlepiej do takich eksperymentalnych programów czy systemów używać płyt RW (nie ma odpadów) , może zanim sciągniesz viste jeszcze raz to spróbuj tą sciągniętą (obraz ISO) załadować do wirtualnego napędu np utworzonego w darmowym Alkohol 52% , jeżeli z wirtuala wystąpi ten sam błąd to znaczy że uszkodzony plik i trzeba sciągać od nowa, a jeżeli będzie ok to pewnie źle wypalona.

(Oxygene8) #11

spoko mam to nagrane na DVD RW w deamonie to samo mi wyskakuje zobacze alkoholem.

Złączono Posta : 05.10.2006 (Czw) 16:49

Zbych wrazie czego masz jakiś link do visty (taki który działa a obraz jest dobry) bo na stronie microsoftu mam jakies problemy z rejestracją.

Złączono Posta : 05.10.2006 (Czw) 16:58

sprawdziłem w alcoholu 52% po zamontowaniu płytki wyskakuje ten sam błąd.

Moge prosić o link do visty która działa oczywiście 32 bit