Windows Vista Home Basic a kod produktu

Witam

Mam taki problem. Mój szwagier miał na notebooku zainstalowany Windows Vista Home Basic 32 bit PL i niestety coś namieszał i wykasował partycję z preinstalką właśnie tego Windowsa. Ja mam tylko Windows Vista Home Premium. Szwagier ma oczywiście oryginalny klucz produktu, ale zastanawiam się, czy jak zainstaluje z mojej płytki Home Premium to, czy po wpisaniu swojego kluczu produktu Windows Vista Home Premium będzie jak Home Basic? Nie wiem po prostu, czy muszę szukać gdzieś wersji stricte Home Basic.

Pozdrawiam

Tomek

Możesz aktywować kluczem z nalepki identyczną wersję systemu.W tym przypadku vista home basic.Nawet lepsza jest czysta wersja systemu niż z recovery-dlaczego zapytasz?Bo nie ma dodatków od producenta lapka,które z reguły zaśmiecają komputer.

Wszystko zależy od nośnika jaki posiadasz. Jeżeli to nośnik OEM zakupiony nie zależnie od komputera to prawdopodobnie są na nim wszystkie obrazy Visty i po wpisaniu klucza zainstaluje się odpowiednia wersja. Jeżeli to nośnik dedykowany dla konkretnego modelu to raczej się nie uda.

Spróbuj jeszcze zadzwonić,napisać do producenta lapka o płytę instalacyjną.Może ci przyślą.Czy odpłatnie to od nich zależy.