Windows Vista Home Basic - ruszy na moim kompie?

Witam. Zamierzam zainstalować sobie ten o to system(Basic). Vista Ultimate strasznie muliła(ale miałem wtedy słaby dysk.).

To mój konfig:

Karta graficzna: GeForce 6600 [256MB]

Procesor:AMD Athlon XP, 1583 MHz

Płyta Główna: Soltek SL-75DRV5

Karta sieciowa:RaLink RT2400

Pamięć RAM: 512 MB

Dysk Twardy:160 GB,8 MB CACHE, 7200 obr/min

To chyba wszystko… Jeśli jeszcze coś podać to walić śmiało.

A moje pytanie: będzie na nim chodziła normalnie(bez zamulenia) Vista Basic? Używam kompa do gier(Carbon,T72,Deseperados,Far Cry) i do Internetu. Ewentualnie do muzyki.

ściągnij ze strony microsoftu aplikację WindowsVistaUpgradeAdwisor.msi i ona Ci wszystko powie, a nawet podpowie - warunek legalny obecny system bo cała operacja odbywa się we współpracy z Microsoftem i dość szczegółowo sprawdza co masz na dysku.

do gier?? ja mam 1GB ramu i mi się t nie GTA SA a 512 ramu na gry: Carbon ITD to napewno nie wystarczy

fester12 zwiększ ilość RAMu do minimum 1GB i będziesz mógł się cieszyć Vistą z Aero Glass a dodatkowo gierki będą o niebo lepiej chodziły. Pamiętaj, że 512MB nie robi dużej różnicy dla wersji Basic czy Premium bądź Ultimate. Piszesz, że zmieniłeś dysk na lepszy czyli komp już dostał małego kopa.

Jakie oceny miałeś w indeksie wydajności jak miałeś wersję Ultimate?

A powiedz mi Co ma aero glass wspólnego z ramem ?

Skoro aero glass używa ramu karty graficznej a nie kompa ?

Dajesz 30 zł wiecej i masz windows home premium ją bardziej polecam, ale do gier potrzebujesz przynajmniej 1 giga ramu :wink:

Zgadza się, chciałem napisać, że będzie mógł się cieszyć w pełni z Visty z Aero Glass.

A przy tej karcie graficznej to nie ma sensu kupować Home Basic.

Pierwsze co to zadaj sobie pytanie do czego będziesz używał komputera. Wtedy już będziesz wiedział jaki system zakupić. Ja używam Home Basic i jestem zadowolony. Tobie też pójdzie spokojnie.

Moim zdaniem jeśli zamierzasz grać, to z takim sprzętem zostań lepiej przy XP-ku.

No ja to potrzebuje systemu do gier. A może dałoby się jakoś zrobić żeby gry chodziły w miarę dobrze? jakiś trick, ulepszenie? A moze cos zoptymalizować?

:-o

Nie potrzebuje Aero Glassu

To zostan przy XP… stanowczo… lub dokup 4 Gb ramu. To jest trick…

Ale nie potrzebuje gier w rozdzielczosci HD. tylko 1024x480 ewentualnie 800x600. Nie muszą być full detale. niskie lub średnie chce miec.

gry to np. carbon,far cry, most wanted,call of duty.

a pomogl by pendrive 256 i ready boost?

Jak byś dokupił kostke 512, juz byś mógł grać we wszystko… :slight_smile: no prawie.

Dokup ramu lepiej jak masz wiecej kasy dokup 512… inaczej … nie rzucaj sie na głeboką wode… Chcesz …Pochwalic sie kolegom Ze masz nową Viste ? Nie ma czym… Zapewniam Cie… poczekaj chwile zmodernizuj kompa i smialo… Chyba ze jak mowisz nie interesuja Cie full detale i 800x600 … Rob jak uwazasz… wg. mnie wtedy gry tracą sens… i smak… ReadyBoost malo pomoze… a tymbardziej 256 Mb…Zeby uzywac ReadyBoost musisz miec mniej wiecej 1:1 czyli 512 Ram na 512 Karte SD… lub POendrive’a

nierozumiem dlaczego chcesz kupić basica

tak czy siak bez dodania ramu będzie ci mulić kompa

przy obecnych parametrach twojego kompa zdecydowanie polecam xpeka

aby ci komp chodził płynnie na basicu zalecam dokupić przynajmniej kość 256 ram a najlepiej 512

zresztą procek też by się przydał mocniejszy

Ku przypomnieniu, Vista Home Basic nie posiada Aero Glass:P

Ale posiada Aero Basic czy coś takiego :slight_smile:

Ale ten cały Aero Basic to jakiś pic na wodę. To już lepsze efekty można osiągnąć instalując na XP-ku np. Window Blinds i dodatkowe skóry. Ja nie wyobrażam sobie Visty bez Aero Glass, jest to przecież jeden z głównych powodów, dla których ludzie przechodzą na nowy system. Moim zdaniem jak nie masz komutera, który zapewni Ci pracę w Aero Glass, to lepiej w ogóle Visty nie instalować.

Już lepiej zainstalować Ultima…i mieć Aero Glass niż mieć to beznadziejne Aeo Basic :-x

Nie wszystkim potrzebne są pamięciożerne dodatki :slight_smile:

Ale może na jego kompie, Aero Glass nie ruszy a chłopak chce mieć Vistę.

Dlatego Aero Basic na Home Basic jest bardzo dobrym rozwiązaniem… I nie żre aż tyle zasobów RAM-u. Zresztą nie tylko w Ultimate jest Aero Glass.

Ma za słaby procek no i za mało ramu na ale Ultimate powinno mu ruszyć ale jak niechce to nie