Windows Vista Home Premium, a 1 rdzeniowy procesor, opinie

(system) #1

Mam notebooka ASUS-a o następującej konfiguracji sprzętowej:

1,70 GHz Celeron M

2 GB RAM DDR2

Dysk 60GB (jeszcze nie formatowany, bez podziału na partycję),

Karta Graf. ATI XPRESS 200M 128 MB,

Dźwięk: SoundMax,

Kamerka,

Nagrywara DVD DUAL.

Teraz moje pytania:

-czy Vista Home Premium będzie stabilnie działać i wykorzystywać swój potencjał

-czy to dobry wybór do pracy na arkuszach Microsoft Office 2003, pracy w sieci i rozrywki na podstawowym poziomie,

-w gry nie gram, więc to nie ma to znaczenia dla mnie, ale zależy mi na poprawnym działaniu aero,

-laptopa wykorzystuję do prezentacji w firmie,

-czy będe miał pełną współpracę z programami do sieci P2P?

-jakiego antywira polecacie do Visty.

Aha jeszcze jedno, jeżeli chodzi o Offica, to co polecacie: Pozostać przy 2003 czy przesiadka na 2007?

Rozpatrujemy ten post biorąc pod uwagę zakup Visty, XP nie wchodzi w grę.

Czekam na opinie.

Pozdrawiam

misiu134

(Johny) #2

Sprawdz,czy ta karta jest kompatybilna z Aero - wspiera w wystarczającym stopniu DirectX 9

(Clubbasse207) #3

procesor za słaby ! i to zdecudowanie !

na grafice aero będzie działać .

co do antywirusa na vistę ja sobie chwalę avasta.

(BiałyPL) #4

No i moim zdaniem trochę przymały dysk jak na Viste. Jeśli masz dużo gier, programów, to możesz mieć za mało miejsca.

A co do Antywirusa tak jak poprzednik: Avast

(system) #5

Czyli reasumując - czy ten procesor będzie aż tak słaby? Bo tak jak mówie, jakaś mega prędkość mi nie potrzebna, ale też nie chciałbym żeby denerwowało...

(Asterisk) #6

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny.

Inaczej temat poleci do śmietnika.

(Pawbrotm) #7

A tam. Ja mam na Celeronie M 1.3 GHz i jakoś żyję. :stuck_out_tongue: . Najlepiej pożyczyć od sąsiada płytę z Vistą i zainstalować bez klucza- testować 30 dni, a gdy wydajność będzie zadowalająca, to idziemy i kupujemy własną Vistę, a płytę sąsiada zwracamy właścicielowi. :stuck_out_tongue:

(Pcz 07) #8

Nieprawda, że procesor za słaby. Posiadam taki sam i 1.5GB ramu i komputer śmiga jak szalony a mam Viste Business.

Nie zastanawiaj się i instaluj.

(Clubbasse207) #9

a jednak prawda że za słaby ! vista pokazuje skrzydła na dwurdzeniowym procku !

na celku co ledwo cyka powyżej jednego GHZ wprawdzie da się działać ale mało komfortowo system potrafi się długo zastanawiać nad tym co ma zrobić :stuck_out_tongue:

jak ktoś napisał zaintaluj sobie od kolegi viste bez keya i zobacz czy tobie będzie to odpowiadać .

(Przemekbaranowski) #10

Ja mam Athlona XP 3200+, 15GB RAM, Kartę 128MB i Vista tnie mi się jak .... Zainstaluj sobie najpierw wersje 30-dniową.

(system) #11

Ok. Dziękuję wam za odpowiedzi. Już wszystko wiem, mianowicie procek 1 rdzeniowy to nieporozumienie z vistą.

Teraz po krótkim teście wersji 30- dniowej ODRADZAM! Do Visty przynajmniej 2 GHZ na każdym rdzeniu i wtedy śmiga bardzo ładnie. :slight_smile:

Pozdrawiam wszystkich;

Krzysiek

(Clubbasse207) #12

może nie koniecznie po 2 GHZ każdy rdzeń

u mnie w lapku jest c2d t5500 2x1,66 w trybie oszczędzania baterii ustawia się na 2x 0,99 ghz i jest ok

na PC z amd 3000 + vista muliła

wniosek taki że vista potrzebuje dwurdzeniowy procek do komfortowej pracy .