Windows Vista Home Premium czy Ultimate?

Witam,

proszę o poradę jaki system kupić do nowego kompa:

AMD Athlon64 X2 5600+ / 2x2.9GHz

Gigabyte M52L-S3 nForce520LE

4GB RAM 800MHz

Radeon HD3650 Magic 512MB DDR2

(przy okazji czy grafika dobra?)

Chcę zakupić do tego sprzętu system Windows Vista, jednak nie wiem czy Home Premium czy Ultimate? Moje wymagania wobec komputera:

szybkość, dobry obraz, gry, muzyka, grafika (m.in. photoshop).

Z góry dziękuję.

@edit:

I przy okazji, system 64Bit czy 32Bit (na którym komp będzie szybszy)?

Moim zdaniem, jeśli chcesz dobry system, nie kupuj Visty. Zainwestuj w XP jeśli musisz teraz kupować OSa (dopuki jeszcze jest w sprzedaży) albo poczekaj na Win 7

A czemu nie kupować Viste? Viste Home Premium mam, a Ultimate bym mógł kupić.

A jeśli XP to 64 bit czy 32 bit?

XP zrobi z tego kompa syf, bierz Vistę HP x64.

@up:

Wielkie dzięki. ;]] Tak więc na tym kompie wyląduje Vista Home Premium x64… ;]

Jakbyś miał wątpliwości, to na pewno bierz x64, bo obsługuje całe 4GB RAMu, a co do systemu, XP nie obsługuje w 100% wielu rdzeni, polecam Vistę HP x64, ponieważ to bardzo dobry system, korzystam z 32-bit;owej wersji i zero większych błędów.

Tylko i wyłącznie Vista HP 64 bit.

Korzystam na stałe od ponad trzech miesięcy i z niczym nie ma problemów. Visty Ultimate nie wykorzystasz, więc szkoda przepłacać.

np. dlatego. A tak na poważnie, to jest to mało stabilny system, ze zbyt dużą już ilością poprawek. Poprostu szkoda kasy na nią wydawać jeśli niedługo ukaże się Win 7, który w wresji beta prezentuje się o niebo lepiej niż Vista w jakielkolwiek wersji. Też mam viste, bo z lapkiem już była, bardzo szybko obok visty wylądował XP

Dodane 13.02.2009 (Pt) 19:52

A do XP to mało poprawek? Ostatnio zainstalowałem XP SP2 (a raczej przywróciłem obraz ghostem), servicepacka 3 i ściągnąłem aktualizacje - 33 + IE7 z aktualizacjami. To mało?

HomePremium w porównaniu z Ultimate nie posiada szyfrowania plików (ale istnieją zewnętrzne programy), funkcji faksu oraz obsługi sieci firmowych z centralnym serwerem (tam można na dowolnym komputerze w sieci zalogować się i ma się do dyspozycji własne konto z plikami i ustawieniami).

No właśnie, nie używam takich “biznesowych” programów, które ma Vista Ultimate. Wrzucę na tego kompa Windowsa Viste Home Premium x64. Mam ją na płytce więc nie bede musiał kupować.

A tak przy okazji o Win7 to beta… wiecie gdzie znajdę jakieś opinie beta testerów? Bo może wrzuciłbym ją na mojego kompa i przetestował nowy system. Ale jeśli ta beta ma DUZO błędów to nie będę wrzucać. xD Dlatego chce jakieś opinie czy coś. xD

Z tego co się orientuje to już zakończył się okres w którym można było ściągać siódemkę w wersji beta z serwerów Microsoftu.

No to szkoda… ;p Ale może gdzieś znajdę jeszcze jakąś kopie. ;p

Ogólnie mam wszystkie części do kompa, jutro kupuje zasilacz 450W i składam całego kompa ;]] Mam nadzieje, że mi się uda. :smiley:

Chciałem zwrócić uwagę na to:

Jeśli chodzi o to, czy będzie pasować to tak, ale jeśli chodzi o to, czy będzie miała dobre możliwości to nie. O najnowszych grach możesz pomarzyć.

Wiesz nie potrzebuje tego kompa do najlepszych gier. ;p Gram tylko w Counter Strike i gre Via WWW RuneScape ale rzadko a to na pewno pójdzie.

Potrzebuje wiec tylko do photoshopa i counter strike a to mi chyba ta grafika zapewni? I napewno lepsze od jakiejś karty 4 letniej co? ;s

Myślę, że tak. O CS’a, RuneScape, Photoshop’a nie masz się co martwić :slight_smile:

Dawidd ,

Przestać siać głupoty bo już dzisiaj własnie ktoś na forum się pytał czy oby na pewno XP obsługuje wiele rdzeni bo mu jakiś “madry człowiek” powiedział że tylko ultra hiper super vista to obsługuje.

XP potrafi obsłużyć ~30 rdzeni więc skończ gadać bzdury i wprowadzać ludzi w błąd.

Akurat z tym zę system powinien być 64 bitowy żeby obsłużyć 4GB ramu to się zgodze, niestety rzeczywiscei XP w wersji 64bit to troche porażka.

Inna sprawa że wg testów vista w każdej wersji to porażka :smiley:

Może w takim wypadku poczekać by na sevena - zawsze to coś czuje mniejsze zło niż vista.

sorry, ale sam czytałem na necie to, co napisałem. Skąd wiesz, że akurat tyle? Wiem, że XP obsługuje, sam mam 2 rdzeniowca, i XP obsługuje go, ale słyszałem, że nie obsługuje w 100%. jeszcze raz sorry, mój błąd.

He ;p Jak ktoś powiedział “xp zrobi syf z nowego kompa” nie rozumiem w jaki sposób, ale dobra… na tego kompa nie mam zamiaru instalować XPka, chcę Viste xD

A pozniej się sevena kupi jak będzie. ;]]

Ja zastanowiłbym się nad zmianą karty na coś z DDR3. Ile masz kasy na grafikę?

@up:

mi to wystarczy, zestaw juz mam kupiony, mialem go juz jak napisalem posta. Dzis jade odebrac zasilacz i skladam kompa.