Windows Vista Home Premium. Szukam legalnego obrazu

(Mariusz Kwiatkowski) #1

Witam, poszukuję legalnego, czystego obrazu (bez jakichkolwiek modyfikacji itp śmieci) Windows Vista Home Premium 64 bit. Siostra kupiła lapka z takim systemem, a przydałby się reinstall, a nie ma z czego.

(skromny00) #2

A może masz recovery partycje?

Bo moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak legalny obraz płyty windowsa

(Mariusz Kwiatkowski) #3

Nie ma takiej partycji. Kupiła 1,5 roku temu Toshibę, jedynie pod spodem lapka jest naklejona licencja i tyle ze strony MS. Nie wiem, może powinienem skontaktować się z MS jak mam rozwiązać ten problem?

(CzajAn) #4

To w jaki sposób subskrybenci Technet, MSDN, MSDNAA odbieraliby swoje systemy, na które najnormalniej posiadają licencję :?:

Niestety tylko zamknięta grupa ma dostęp do tych plików,

zapytaj znajomych o płytę, wystarczy, żeby ktoś miał Vistę 64-bit - edycja(Basic, Business Ultimate, Premium) nie ma znaczenia.

Partycja ta musi tam być, chyba, że ktoś ją usunął. Możesz nie mieć o niej pojęcia ponieważ jest to partycja ukryta. Możesz sprawdzić jej istnienie za pomocą http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part ... 12861.html

(Lukaszptak) #5

legalności nabiera system po podaniu klucza produktu otrzymanego z systemem, płyta nie gra roli, to tylko nośnik.

(MaRa) #6

W instrukcji obsługi powinna być opisana procedura przywracania systemu do fabrycznego stanu.

A w przypadku Visty nośniki są uniwersalne, wybór systemu następuje po wpisaniu klucza.

(skromny00) #7

Masz rację nie pomyślałem akurat o tym rodzaju legalnego obrazu płyty

(stream) #8

Mariuce00 , możesz pobrać z jakiejkolwiek strony nawet pirackiej ale system będziesz miał legalny bo masz na niego licencje. Ewentualnie pożycz nośnik od kolegi jeśli ma ktoś taki.

(Mariusz Kwiatkowski) #9

Dziękuje Wam za pomoc. Problem rozwiązany. Pozdrawiam