Windows Vista i XP na jednym dysku

witam mam taki problem na laptopie (model chyba HP pavilion dv 6500) miałem zainstalowanego windowsa Viste (dysk C), nie chciałem go kasować więć zainstalowałem na drugiej partycji (dysk D) Windowsa XP i problem polega na tym że uruchamia mi się tylko XP a teraz koniecznie muszę uruchomić Viste i nie wiem jak to zrobić. Teraz już wiem że nie instaluje sie sterszego windowsa przy nowszym bo jakieś pliki XP zastępuje i jest kiszka. dodoam ze na tym laptopie jest jakaś wirtualna partycja HP Recovery. posiadam jeszcze nośnik od innego laptopa od jakiejś Toshiby na ktorej znajduje sie program Product Recowery (i orginalna Vista) czy gdybym uruchomil ten program do przywróci mi Viste na moim HP albo gdybym zaczął instalować orginalną Viste to wróci wszystko do normy??

Tak, to już przerabiałem, tylko, że z dwoma XP.

Instalując XP mogłeś nadpisać plik C:\boot.ini

A jeżeli nie to w XP włącz ekran bootowania, może nie jest nadpisany ten plik.

Mój Komputer/właściwości/Zaawansowane/Uruchamianie i odzyskiwanie/Ustawienia/i tu zaznacz opcję “czas wyświetlania listy systemów operacyjnych”.

W tym miejscu można też wyedytować plik boot.ini i dopisać Viste jeżeli jej tam nie ma.

Nie wiem dokładnie jak ma wyglądać ten wpis, więc to ci musi napisać już ktoś inny.

niestety już tak robiłem, próbowałem dopisać viste ale nic nie pomogło, ktoś mi powiedział że są jakieś programy bootmanagery, którymi można coś zdziałać

To chyba ci pomoże

http://support.microsoft.com/kb/289022/pl

już sobie poradziłem z tym problemem, pomógł mi program Vista Boot Pro 3.3, który przywrócił mi sektor rozruchowy z Visty, dzięki za pomoc, pozdrawiam