Windows Vista i XP - nie można Visty włączyć

To może ja założę nowy temat :]

No to od początku. Miałem zainstalowaną Vistę, potem zainstalowałem XP na innej partycji (teraz wiem, że gdybym zrobił odwrotnie, nie byłoby problemów, ale już za późno). I podczas włączania systemu, od razu odpala XP. Patrzyłem na ten programik VistaBootPro, jednak trochę się zdziwiłem gdy go włączyłem. Na początku pokazuje, że mam tylko Vistę zainstalowaną a właśnie na XP-ku siedzę.

377772_376951_1.jpg

Potem podczas próby dodania XP w Manage BCD OS Entries wyskakują jakieś błędy, oraz jeszcze przy ustawieniach mamdo wyboru Windows Vista, lub Windows Legacy. Wybrałem Legacy. A co do błędów, to coś takiego. Kilka ich się pojawia, o podobnej treści.

377773_376953_2.jpg 377775_376954_3.jpg

Wie ktoś może co zrobić, aby wykrywało oba systemy, bez formatowania? Byłbym wdzięczny :slight_smile: I myślę, że teraz nikt mi już tematu nie usunie :stuck_out_tongue:

Uruchom kompa z bootowalnej płyty Visty, najprawdopodobniej naprawi się sama (opcja napraw…)

Jeśli jednak nie (w co wątpię) to w wierszu poleceń będziesz musiał posłużyć się poleceniami z rodziny “bootrec”. (Jeśli się nie naprawi, to pomożemy, ewentualnie sobie zagoogluj nt polecenia bootrec).

Jak już Vista będzie startowała (może być problem z XP!) to wtedy SPOD VISTY za pomocą EasyBCD przywrócisz uruchamianie XPka.

Pozdro

Niektórzy mówią że Vista z XP się "gryzą "