Windows Vista - lekarstwo na Gadu-Gadu

Witam

Dla Tych wszystkich co jeszcze mają problem z GG na Windows Vista.

Żeby pozbyć się uciążliwości klikania na komunikaty UAC (Kontrola Konta Użytkownika) jeśli mamy ją włączoną wystarczy TYLKO zainstalować Gadu-Gadu w innym folderze niż domyślny.

Działa - włączony UAC, odpalone GG i żadnego zgrzytu.

Pozdrawiam

Jakiej wersji GG używasz?

hehe, faktycznie działa:)

GG 7.6.0 (build 2354)

Pozdrawiam

Złączono Posta : 21.02.2007 (Sro) 22:40

A co ma nie działać :slight_smile:

Wszystkie zainstalowane dodatkowo aplikacje mam poza folderami systemowymi.

czy to “rozwiazanie problemu” tyczy sie rowniez update.dll i rozsypanych okienek po pewnym czasie ??

napewno dotyczy UPDATE.DLL a czy i rozsypanych okienek? nie wiem - nie miałem rozsypanych okienek wcześniej.

Pozdrawiam

myślę, że to żadne rozwiązanie na problem crashu systemu po iluś tam godzinach, wydaje mi się, że to jest kwestia samego kodu zródłowego gadugadu, który jest nie całkowicie kompatybilny z Vista, poza tym nie bez przyczyny powstaje nowy build dla Visty

dokładnie, u mnie nadal to zostaje :wink:

dokładnie, i potwierdził to gościu technczny od GG w mejlu do mnie :stuck_out_tongue:

Ale na szczęście niedługo oficjalne wydanie gg pod viste będzie miało miejsce :wink:

A czy ja pisałem o CRASH’u systemu?

nie ale chyba cytujesz nie tę osobę co trzeba :twisted:

:mrgreen:

Przestań AERO bajki pisać. Nie tylko Ty pisałeś do tech GG

Wyjątkiem jesteś, że akurat Tobie odpisał.

Złączono Posta : 22.02.2007 (Czw) 0:06

Uwaga nie na temat.

Złączono Posta : 22.02.2007 (Czw) 0:11

Nie o to chodzi. Tylko znowu niepotrzebna dyskusja się wywiązuje.

Tematem było GG i UAC i to pie… :x UPDATE.DLL

Jest rozwiązanie opisane? Jest.

Działa? Działa :smiley:

A jak się Ktoś wychyla, że nie działa i pisze, że (patrz post Emigrant) to tak niestety wychodzi

Pozdrawiam

Ja mam zainstalowane GG na innej partycji niż system, a i tak muszę za każdym razem zezwalać na uruchomienie programu. U mnie ten sposób nie działa.

Oj chyba nie działa :lol:

U mnie jest problem nadal z update.dll niezależnie od tego gdzie jest zainstalowane.

No to co jest w takim razie z Vistą? Instalowałem wczoraj w nocy 5 różnych wersji GG i każda nie sprawiała kłopotów.

  • UAC włączone;

  • wpisy w Firewall’u zrobione;

  • GG w innym folderze niż system;

  • działa jak miód :slight_smile:

Pozdrawiam

Mam pyt. po co w gg właczacie prawa admina? Wystarczy tylko zgodność z xp sp2(przynajmniej ja tak mam i jakoś jest dobrze :slight_smile: ) A tu dla tych, którzy (chyba wszyscy) mają problem z update.dll - http://gg2.wiadomosc.info/index.php?s=&mod=down&what=VoIP&fid=5728&rid=1738 - podmiana pliku update.dll.

lucyfer9 dzięki, pomogło.

mi też :smiley:

To dobrze :wink: :slight_smile: