Windows Vista - lekarstwo na Gadu-Gadu

(Miwidlak) #1

Witam

Dla Tych wszystkich co jeszcze mają problem z GG na Windows Vista.

Żeby pozbyć się uciążliwości klikania na komunikaty UAC (Kontrola Konta Użytkownika) jeśli mamy ją włączoną wystarczy TYLKO zainstalować Gadu-Gadu w innym folderze niż domyślny.

Działa - włączony UAC, odpalone GG i żadnego zgrzytu.

Pozdrawiam

(D Jasikk) #2

Jakiej wersji GG używasz?

(Paluch Ti) #3

hehe, faktycznie działa:)

(Miwidlak) #4

GG 7.6.0 (build 2354)

Pozdrawiam

Złączono Posta : 21.02.2007 (Sro) 22:40

A co ma nie działać :slight_smile:

Wszystkie zainstalowane dodatkowo aplikacje mam poza folderami systemowymi.

(Leszkiewicz P) #5

czy to "rozwiazanie problemu" tyczy sie rowniez update.dll i rozsypanych okienek po pewnym czasie ??

(Miwidlak) #6

napewno dotyczy UPDATE.DLL a czy i rozsypanych okienek? nie wiem - nie miałem rozsypanych okienek wcześniej.

Pozdrawiam

(Emigrus) #7

myślę, że to żadne rozwiązanie na problem crashu systemu po iluś tam godzinach, wydaje mi się, że to jest kwestia samego kodu zródłowego gadugadu, który jest nie całkowicie kompatybilny z Vista, poza tym nie bez przyczyny powstaje nowy build dla Visty

(aero) #8

dokładnie, u mnie nadal to zostaje :wink:

dokładnie, i potwierdził to gościu technczny od GG w mejlu do mnie :stuck_out_tongue:

Ale na szczęście niedługo oficjalne wydanie gg pod viste będzie miało miejsce :wink:

(Miwidlak) #9

A czy ja pisałem o CRASH'u systemu?

(aero) #10

nie ale chyba cytujesz nie tę osobę co trzeba :twisted:

:mrgreen:

(Miwidlak) #11

Przestań AERO bajki pisać. Nie tylko Ty pisałeś do tech GG

Wyjątkiem jesteś, że akurat Tobie odpisał.

Złączono Posta : 22.02.2007 (Czw) 0:06

Uwaga nie na temat.

Złączono Posta : 22.02.2007 (Czw) 0:11

Nie o to chodzi. Tylko znowu niepotrzebna dyskusja się wywiązuje.

Tematem było GG i UAC i to pie..... :x UPDATE.DLL

Jest rozwiązanie opisane? Jest.

Działa? Działa :smiley:

A jak się Ktoś wychyla, że nie działa i pisze, że (patrz post Emigrant) to tak niestety wychodzi

Pozdrawiam

(Briho) #12

Ja mam zainstalowane GG na innej partycji niż system, a i tak muszę za każdym razem zezwalać na uruchomienie programu. U mnie ten sposób nie działa.

(D Jasikk) #13

Oj chyba nie działa :lol:

U mnie jest problem nadal z update.dll niezależnie od tego gdzie jest zainstalowane.

(Miwidlak) #14

No to co jest w takim razie z Vistą? Instalowałem wczoraj w nocy 5 różnych wersji GG i każda nie sprawiała kłopotów.

• UAC włączone;

• wpisy w Firewall'u zrobione;

• GG w innym folderze niż system;

• działa jak miód :slight_smile:

Pozdrawiam

(Lucyfer1991) #15

Mam pyt. po co w gg właczacie prawa admina? Wystarczy tylko zgodność z xp sp2(przynajmniej ja tak mam i jakoś jest dobrze :slight_smile: ) A tu dla tych, którzy (chyba wszyscy) mają problem z update.dll - http://gg2.wiadomosc.info/index.php?s=&mod=down&what=VoIP&fid=5728&rid=1738 - podmiana pliku update.dll.

(Briho) #16

lucyfer9 dzięki, pomogło.

(Janek Max) #17

mi też :smiley:

(Lucyfer1991) #18

To dobrze :wink: :slight_smile: