Windows Vista nie wykrywa modemu


(Muffle) #1

Mój problem polega na tym, iż nie mogę zainstalować modemu ZXDSL 852 w systemie Windows Vista SP1. Podczas instalacji kiedy dostaję monit o tym aby podłączyć modem podpinam go i nic. Instalacja stoi w miejscu. Dodatkowo lampka power w modemie nie świeci, tak jakby modem nie dostawał prądu. Myślałem że usb się nie zainstalowało, ale to nie w tym tkwi przyczyna ponieważ mam klawiaturę usb i ona działa. Jak rozwiązać ten problem?


(Technik Elektro) #2

http://www.microsoft.com/poland/oem/oem ... trada.aspx

i po sprawie oczywiście x32 bity


(Muffle) #3

Właśnie że nie po sprawie! Tak jak to pisałem w swoim pierwszym poście lampka "power" nie świeci w modemie co by oznaczało że (tutaj moje przypuszczenie) w porcie usb jest za niskie napięcie. Nawet jeżeli miałbym zły sterownik do tego modemu to lampka power powinna świecić, a ona nie świeci. Modem jest w 100% sprawny, kabel usb również, porty usb również działają ponieważ są do nich podpięte klawiatura i mysz. Próbowałem odpinać wszystko spod usb, ale to nie pomaga. Jest jakiś sposób na podniesienie napięcia usb, może w biosie muszę coś ustawić?


(dragonn) #4

muffle , lampka się nie oświeci bez sterów, wiem bo jak uruchamiam kompa to dopiero po uruchomieniu sytemu się oświeca, oczywiście instalujesz w kolejność stery-->podłączeni modemu jak o to poprosi. Nie podałeś jaką masz vistę czy x86(32 bity) czy x64(64 bity).


(Muffle) #5

kumpel ma modem sagem fast 800 i lampka świeci jak się tylko modem wepnie do portu usb. Mam Vista x86.


(dragonn) #6

muffle , ale to jest sagem fast 800 a ty masz ZXDSL 852 przecież to nie to samo :!: Co się dzieje jak podłączasz modem bez sterowników, cy system wywala jakieś komunikaty :?: