Windows vista OEM jak to jest?

CZEŚĆ… mam takie pytanie do znawców tematu… jakiś czas temu kupiłem lapa pierwszego lapa teraz mam 2 innego ale ten pierwszy jest wciąż w moim posiadaniu… do aktualnego lapa zamówiłem sobie viste ultimate OEM po polsku bo orginalnie kupiłem go z vistą business OEM po angielsku i nie bardzo mi to odpowiadało wiec zmieniłem i zeby zmienić musiałem nabyć płyte oryginalną z systemem… w jakimś tam poście wcześniejszym natknąłem sie na taką informacje ze na płycie są wszystkie możłiwe odmiany visty tylko w trakcie instalacji klucz produktu decyduje jaka sie odmiana zainstaluje… w pierwszym laptopie jest system vista home premium OEM po angielsku i chciałbym zmienić na po polsku bo mam zamiar dać ten sprzęt mojej dziewczynie… i teraz takie oto pytanie czy jak wloże płyte którą kupiłem z kluczem do ultimate i rozpoczne proces instalacji i wpisze klucz który jest na pierwszym laptopie to czy zainstaluje sie z tej płyty home premium po polsku ?? i czy płyta z systemem w wersji OEM ma tez wszystkie mozliwe wersje visty wgrane ?? i czy to bedzie legalne ?? bo na forum widze ze są podzielone opinie… z góry THX

jesli wgrasz z plyty z ultimate, a tej 2 nie bedziesz mial na kompie to mozesz tak zrobic…tzn. jak usuniesz ta viste co jej nie chcez i zainstalujesz hp z plyty ulitimate to bedzie legalnie i ok

dzięki za odp… nie długo odbieram od naprawy ten pierwszy komputer bo jak sie okazało rozleciał sie twardy dysk i panowie z PC-WORLDu czekają na dostawe po tej naprawie gwarancyjnej system bedzie swieży i czysty bez zadnych programów wiec bede mógł to zrobić z czystym sumieniem… odnosze wrażenie ze tak naprawde do komputera przypisany jest tylko klucz produku i potem juz w razie jakich kolwiek awari i zachcianek mozna przywrócić system z czego sie bedzie chciało no bo to klucz zadecyduje co sie zainstaluje…

chyba trochę zagmatwałeś

masz dwa laptopy z Vistą eng

Kupiłeś Vistę i chcesz ją mieć na 2 laptopach używając

klucza do wersji ang?

nic nie zagmatwałem… mam 2 lapy… kupiłem je obydwa z systemami po angielsku… w tym co aktualnie używam zainstalowałem od nowa przywieziony z polski ultimate OEM… a wtym pierwszym starszym jest home premium angielski i chce przy pomocy płyty od ultimate polskiego przy użyciu klucza angielskiego zainstalować od nowa home premium ale po polsku… jesli to oczywiście mozliwe i jeśli na łycie OEM są wszystkie odmiany visty… bo przed chwilą spojrzałem na płyte i na niej jest napis vista ultimate…

wiesz takie działanie jest chyba nie do końca legalne…

Skoro przy zakupionym lapku masz licencję na vistę ENG to tylko i wyłącznie na wersję ENG… jeżeli chcesz mieć vistę pl musisz wykupić nową licencję…

Jeżeli się mylę to mnie poprawcie…

też mi sie tak wydaje ale niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę

Ludzie, ale licencje kupujecie na wersję systemu, a nie na język :smiley:

nic nie rozumiem z tego, co piszesz, olo. Konstruuj jakoś normalnie zdania, nie wal wielokropków, bo sprawa jest ultra zagmatwana.