Windows vista OEM jak to jest?

(olo320i) #1

CZEŚĆ... mam takie pytanie do znawców tematu... jakiś czas temu kupiłem lapa pierwszego lapa teraz mam 2 innego ale ten pierwszy jest wciąż w moim posiadaniu.. do aktualnego lapa zamówiłem sobie viste ultimate OEM po polsku bo orginalnie kupiłem go z vistą business OEM po angielsku i nie bardzo mi to odpowiadało wiec zmieniłem i zeby zmienić musiałem nabyć płyte oryginalną z systemem.. w jakimś tam poście wcześniejszym natknąłem sie na taką informacje ze na płycie są wszystkie możłiwe odmiany visty tylko w trakcie instalacji klucz produktu decyduje jaka sie odmiana zainstaluje... w pierwszym laptopie jest system vista home premium OEM po angielsku i chciałbym zmienić na po polsku bo mam zamiar dać ten sprzęt mojej dziewczynie.. i teraz takie oto pytanie czy jak wloże płyte którą kupiłem z kluczem do ultimate i rozpoczne proces instalacji i wpisze klucz który jest na pierwszym laptopie to czy zainstaluje sie z tej płyty home premium po polsku ?? i czy płyta z systemem w wersji OEM ma tez wszystkie mozliwe wersje visty wgrane ?? i czy to bedzie legalne ?? bo na forum widze ze są podzielone opinie.. z góry THX

(Kubakuderski) #2

jesli wgrasz z plyty z ultimate, a tej 2 nie bedziesz mial na kompie to mozesz tak zrobic....tzn. jak usuniesz ta viste co jej nie chcez i zainstalujesz hp z plyty ulitimate to bedzie legalnie i ok

(olo320i) #3

dzięki za odp... nie długo odbieram od naprawy ten pierwszy komputer bo jak sie okazało rozleciał sie twardy dysk i panowie z PC-WORLDu czekają na dostawe po tej naprawie gwarancyjnej system bedzie swieży i czysty bez zadnych programów wiec bede mógł to zrobić z czystym sumieniem.. odnosze wrażenie ze tak naprawde do komputera przypisany jest tylko klucz produku i potem juz w razie jakich kolwiek awari i zachcianek mozna przywrócić system z czego sie bedzie chciało no bo to klucz zadecyduje co sie zainstaluje..

(Nowy10) #4

chyba trochę zagmatwałeś

masz dwa laptopy z Vistą eng

Kupiłeś Vistę i chcesz ją mieć na 2 laptopach używając

klucza do wersji ang?

(olo320i) #5

nic nie zagmatwałem... mam 2 lapy.. kupiłem je obydwa z systemami po angielsku... w tym co aktualnie używam zainstalowałem od nowa przywieziony z polski ultimate OEM.. a wtym pierwszym starszym jest home premium angielski i chce przy pomocy płyty od ultimate polskiego przy użyciu klucza angielskiego zainstalować od nowa home premium ale po polsku... jesli to oczywiście mozliwe i jeśli na łycie OEM są wszystkie odmiany visty... bo przed chwilą spojrzałem na płyte i na niej jest napis vista ultimate..

(Soren) #6

wiesz takie działanie jest chyba nie do końca legalne...

Skoro przy zakupionym lapku masz licencję na vistę ENG to tylko i wyłącznie na wersję ENG... jeżeli chcesz mieć vistę pl musisz wykupić nową licencję...

Jeżeli się mylę to mnie poprawcie...

(Nowy10) #7

też mi sie tak wydaje ale niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę

(aero) #8

Ludzie, ale licencje kupujecie na wersję systemu, a nie na język :smiley:

(Tomek B) #9

nic nie rozumiem z tego, co piszesz, olo. Konstruuj jakoś normalnie zdania, nie wal wielokropków, bo sprawa jest ultra zagmatwana.