Windows Vista problem Gadu-Gadu i sterownika

Witam własnie zainstalowałem windows Vista i jak narazie napotkałem dwa problemy pierwszy to gadu gadu zainstalowałem wszytko ok działo ale po zresetowaniu wyskakuje bład i sie nie włancza drugi to sterownik kary dzwiękowej jak sie nazywa karata to nie wiem w każdym razie sterownikiem karty był SoundMax no ale po vistą nie działa co moge w tej sytuacji zrobić i prosze nie mówcie że mam dysk formatowac i wracać do XP

jak chcesz wszystko mieć to dawaj z powrotem xp’ka jakbyś wiedział jaka to karta pewnie byś ściągnął sterowniki, a gg chyba można zainstalować w trybie zgodności z xp, wiele osób miało problem z tą kartą dźwiękową

dobra gg już nie problem wziełem tlena i działa ale co z tą kartą co moge zrobić

sprawdź jaką masz kartę! i ściągniesz sterowniki do visty, jak takie są

Napisz dokładnie jaka to płyta główna, to może dojdziemy do tego jaka to karta. Oczywiście o ile jest to karta zintegrowana.

VIA AC’97 Enhanced Audio Controller

to chyba to

Miałem podobny problem z kartą Sound Blaster live!. Podczas instalacji Visty karta nie została wykryta. Szukałem sterowników na stronie Sound Blaster. Niestety ale dla tej karty i sterowników dla niej pod Vistę uzyskałem jedynie informację: “Przykro nam ale…”. Mimo wszystko ściągnąlem najnowsze sterowniki dla tej karty pod windows xp i próbowałem zainstalować. Uzyskałem jedynie informację, że sterowniki są nieodpowiednie(error) ale jednocześnie nastąpiła automatyczna aktualizacja ze strony Microsoftu i o dziwo nastąpiło zaktualizowanie sterowników dla mojej karty z Microsoftu.

Co z tego wynika dla Ciebie?

  1. Musisz w jakiś sposób dowiedzieć się jaką masz kartę.

  2. Poszukać sterowników pod Vistę na stronie producenta.

  3. jeżeli sterowników nie będzie to próbować zainstalować jakiekolwiek sterowniki dla tej karty. Może tak jak w moim przypadku Microsoft zaktualizuje je.

4)jeżeli nie nie będziesz wstanie dowiedzieć się jaką kartą dysponujesz, a Windows jej nie wykrywa to pozostaje zakup nowej karty ze sterownikami pod Vistę albo rezygnacja z Visty. :frowning:

Może tu:

http://www.realtek.com.tw/downloads/dla … tware=True

linki umnie nie działają mógłbyś spróbować u siebie pobrać i wzucić na http://www.sendspace.com

Sorry, ale tego jest 27 MB, a ja o piątej idę do roboty. Nie da się. :frowning:

ten link nie tylko umnie nie działa musi przecież być jakiś sterownik

edit: dzsiaj rano udało mi się sciągnąc sterowniki zainstalowłem i nie działa :frowning: