Windows Vista - problem z kontem administratora

Witam,Od wczoraj nie mam konta administratora w windowsie Vista.Jest tylko moje konto “mOnAs”.W panelu sterowania gdy próbuje dodać nowe konto,lub zrobić jakiekolwiek zmiany ze starymi,to nic sie nie dzieje.Nawet kontroli rodzicielskiej nie mogę zmienić,bo gdy klikam np. na wlączenie,to zero reakcji.Próbowałem różnych porad z innych forum,typu dodawanie w rejestrze nowej wartości,ale nic z tego…jak chce utworzyć NOWA wartość to wyskakuje ze nie jestem administratorem.Nie mogę też zainstalować nowych programów,wlączyc lub wyłaczyć zaporę windowsowa.Ogólnie komputer działa ok nic sie nie wiesza,ale konta administratora brak :confused:

Twoje konto z uprawnianiami Administratora??? Bo jeśli jest inaczej oznacza to ze konto z uprawnieniem Administratora usunąłeś, wiec musisz odzyskać system przez przywracanie systemu.

W panel sterowania > Konta uzytkownikow > Zarzadzanie kontami mam cos takiego:

http://img254.imageshack.us/my.php?imag … ntafw1.jpg

I nic poprostu nie moge tam zmieniac,wyskakuje ze odmowa dostepu albo cos w tym stylu.

Tak wiec nie moge stworzyc nowego konta,zmienic hasla itd.

Jak chce wejsc w przywracanie systemu,to wyskakuje blad,w rejestrze tez nic dodac ani usunac nie moge,bo wyskakuje ze nie mam uprawnien.

A pamiętasz po czym to sie stało, instalowałeś coś. Rozumiem ze konto twoje miało uprawnienia administratora.

Stalo mi sie po wczorajszym dniu tak,z tego co pamietam bylo konto administratora,i zadnych problemow z tym nie mialem.Ale nie mam pojecia od czego to jest,nie instalowalem nic w ostatnim czasie.

A wyłączałeś kontrole konta może bo u mnie jak wyłączyłem to wiele programów mi wyświetlało ze nie jestem administratorem i ze muszą sie pierwszy raz włączyć na koncie administratora :-x