Windows Vista Service Pack 1PL 32bit RTM już jest

(Azgan) #1

Panowie informuje, że jest już finalna wersja Windows Vista Service Pack 1 PL 32bit RTM Windows6.0_KB936330_X86.exe

http://ibox.org.ua/100637/

Zainstalowane i przetestowane, więc możecie ściągać bez obaw

wvsp1s03ml4.th.jpgwvsp1s01of7.th.jpgwvsp1s04aj9.th.jpgwvsp1s02ft8.th.jpg

Swoją drogą Microsoft Polska nieźle leci sobie w kulki ze swoimi klientami wystawili Service Pack'a 1 na MSDN i Technet a po godzinie paczki już nie było link wyparował na szczęście posiadacze szybkich łącz zdążyli ściągnąć aktualizacje i podzielić się nią z innymi użytkownikami legalnej wersji Visty. Na prawdę nie kumam, czemu Microsoft Polska tak zwleka z wrzuceniem SP1 na Windows Update. Ten Service Pack jest podpisany cyfrowo przez Microsoft i przechodzi testy weryfikacji (bezpieczeństwa) przez Vistę jest to normalna finalna wersja RTM Multilanguage (de-de, en-us, es-es, fr-fr, ja-jp, zh-tw, ko-kr, bg-bg, cs-cz, da-dk, el-gr, et-ee, fi-fi, hu-hu, it-it, lt-lt, lv-lv, nb-no, nl-nl, pl-pl, pt-pt, ro-ro, sk-sk, sl-si, sv-se, ar-sa, he-il, hr-hr, pt-br, sr-latn-cs, th-th, tr-tr, uk-ua, zh-cn, zh-hk, ru-ru) i nie żadna RC ani Beta przetestowania przez masę ludzi i na wielu kompach i nikt nie maiał żadnych nawet najmniejszych problemów. Zainstalowałem u siebie i z czystym sumieniem polecam komp zaczął odrobinę szybciej działać no i wreszcie mam DirectX 10.1

(Barteek) #2

no o tym, to już wiadomo od dawna... :roll:

(Tekken12) #3

Abuuuu było ale dobrze, że ktoś to w końcu tu wrzucił i przestał udawać, że nie ma bo jest :lol: :smiley:

A wrzuć jeszcze screena z DX 10.1

(Marcinb677) #4

Tak swoja droga to czytałem na centrumxp że finalna wersja polskiego SP1 dla Windows Vista ma pojawić sie w najbliźszy wtorek tak więc lepiej te 3 dni lepiej poczekać...

(Kubakuderski) #5

od dawna jest już rtm...to jest rc2 refresh2...

(Virek1987) #6

No to wszystko jasne :wink:. Kusiło mnie.. ale odkąd kupiłem sobie oryginalny system jakoś bardziej dbam o jakość oprogramowania na moim kompie :wink: :x

(Dudus834) #7

Witam! Wiadomo kiedy dokłądnie będzie pobierał sie przez windows update? Ostatnio ktoś pisał na tym forum ze miał byc 10 kwietnia jednak nadal nie ma?

(Mihau X64) #8

Ściągnij sobie i nie czekaj na WU :wink: Ja tak zrobiłem i jakoś żyje.. a rezerwę trzymam na dysku aby na przyszłość znowu 900MB nie zasysać.. bo w WU to jak zassasz to już lipa samo się załaduje i rezerwy z tego nie zrobisz..

Po zainstalowaniu SP1 odpal wiersz poleceń i wpisz Vsp1cln.exe spowoduje to trwałe nie odwracalne połączenie SP1 z vistą ale w zamian odzyskamy około 1,2GB :wink:

(Dudus834) #9

OK. tylko nie wiem skąd mam go sciagnąc? i czy nie posypie mi sie system po zainstalowaniu sp1?

(Tekken12) #10

Rany a może z linku powyżej z pierwszego postu? Helllooołłłł :mrgreen:

(Paluch Ti) #11

Ja nie rozumiem tylko jednego, skoro to jest oficjalny sp1 dla visty PL to dlaczego jest on na jakiejś ruskiej stronie a nie na stronie Microsoftu i na WindowsUpdate. Dlaczego microsoft go jeszcze nie wrzucił skoro za kilka dni ma wyjść TAKI SAM!

(Tekken12) #12

Rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste. Ktoś wrzucił to na ruską stronę bo nie chciał żeby zostało usunięte w końcu to jakby pirat jest jeszcze.

M$ nie udostępnił jeszcze SP1 na swoich stronach bo były problemy z niektórymi sterami i SP1 nie chodził to chyba główny problem. Inny powód to taki, że firma lubi się przekomażać ze swoimi użytkownikami i lubi jak się piraci ale to moje osobiste wrażenia :lol:

(Michnt) #13

Również od dawna używam tego Service Pack'a ale czy aż tak wiele się zmieniło jeśli aktualizacje ściągam prawie codziennie ? Prawie nic, poza tym że system szybciej wybudza się z hibernacji, trochę szybciej kopiuje pliki między dyskami. I w sumie nic więcej jak dla przeciętnego użytkownika. Myślałem że może poprawi się mój indeks wydajności ale nie :-|. A polityka MS zawsze taka była że najpierw SP1 mają użytkownicy a dopiero potem (kiedy już wszyscy sobie zainstalują) jest na WU. :wink:

Swoją drogą agzan czy mógłbyś jeszcze wstawić screena z indeksu wydajności systemu, ale wchodząc w opcje "Wyświetl i drukuj szczegóły" (zaraz pod indeksem), chciałbym sprawdzić czy się coś zmieniło w tych opcjach. Chyba sam musiałbym uaktualnić sterowniki od karty graficznej, bo mój wynik jest mizerny nawet DX 10.1 nic nie poprawił, a myślałem że się coś zmieni. :expressionless:

(Paluch Ti) #14

jeżeli piszesz że w byłby problemy w tym sp1 i microsoft jeszcze nie wydał sp1 na WU to znaczy że tamten nie jest finalny bo zostanie poprawiony i wydany INNY bez problemów ze sterownikami.

(Michau) #15

ja również używam SP1 PL

nazwa: Windows6.0-KB936330-X86.exe

rozmiar: 556 905 kb

(Virek1987) #16

Kombinujecie żeby jak najszybciej mieć SP1 w opisie czy jak? Po co ten pośpiech :).

(Tekken12) #17

No nie do końca bo M$ oświadczył, że prace nad SP1 zostały już dawno zakończone (tym bardziej, że ang wersja jest już dostępna) i już nic nie zostanie zmienione a czeka raczej na pojawienie się nowych sterów, które powodowały konflikty.

(Azgan) #18

Oj ludu, ale Wy jesteście dziwni przecież ten Serivce Pack, który został wyrzucony na prywatny serwet to finalna wersja a skąd to wiem? A no stąd, że Microsoft oficjalnie wydał http://www.microsoft.com/downloads/deta ... layLang=en SP dla wersji, ENG i kompilacja tej wersji to 6001.18000 czyli toczka w toczkę to samo, co mam zainstalowane w wersji PL u siebie na kompie a oto dowód dla wszystkich niedowiarków

wvsp1s03ml4.th.jpg

A dla czego ta wersja, do której podałem linka zawiera w sobie wszystkie wersje językowe a ta na stornce MS tylko wybrany? Zastanówcie się chwilę dobrze to sami sobie odpowiecie na to pytanie.

(Michnt) #19

No poczekajcie jeszcze te parę dni i sami zobaczycie, że różnicy miedzy tymi SP nie będzie. :wink:

Azgan możesz zamieścić swój indeks wydajność, ale ten z opcji "Wyświetl i drukuj szczegóły" ? znajduje się zaraz pod samym indeksem. :wink:

(Azgan) #20

Pewnie że mogę

wvsp1s05ss4.th.jpgwvsp1s06qr8.th.jpg