Windows Vista Ultimate a INTERNET

Witam,

Szukałem, szukałem i szukałem, lecz znaleźć nie mogłem… więc w akcie desperacji postanowiłem poszukać pomocy tutaj.

Sytuacja wygląda następująco, od niedawna mam laptopa z kochaną Vistą, pomyślałem sobie, ze zanim zrobię na niej cokolwiek więcej to zainstaluje wszystkie sterowniki z strony producenta - tak też zrobiłem. Wszystko śmigało pięknie i ładnie.

Następnie postanowiłem, że zainstaluje SP1 do Visty - też nic sie nei zepsuło (tzn. jeszcze nie wiedziałem, ze cos moze nie działać). Po instalacji SP1 pomyślałem, ze dobrze by było miec internet.

No i teraz inf. posiadam 2 routery… gdyż mam 2 osobne łącza. Jeden router rozdziela jedno łącze bezprzewodowo, a drugi po kablu. Są to D-link DIR - 100 i D-link DIR - 635. Są one całkowicie sprawne i wszystko pięknie smiga na komputerach, ktore były dotychczas podłączone… Problem pojawia się gdy chce połączyć z nimi kochaną Vistę. Szlag mnie juz trafia bo od kilku dni to udac mi sie nie moze.

Sytuacja wygląda tak, że konfiguruje sobie połączenie bezprzewodowe w Viscie, wykrywa mi siec daje połacz i dupa - nie łaczy.

W połaczeniu kablowym jest podobnie, wszystko pięknie ładnie, ale komunikat, ze sies nie została zidentyfikowana mnie wyprowadza juz z równowagi.

Ciekawe jest to, ze w momencie gdy podpinam kabel pobiera mi jakies IP z kosmosu… w ogole nie to co pobrać powinien przez router.

Odrazu mówie, ze wpisanie IP na sztywno odpada. - to nie jest rozwiazanie problemu.

Aha. nie jest to wina sprzetu jak juz wczesniej powiedziałem, gdyż wystarczy zrobić to samo na tym samym laptopie z XP i łaczy sie wszystko bezproblemowo.

Aj, jeszcze jedno inf. wystarczy też ze sie połączy jakikolwiek inny sprzet, czy to bramka voip czy coś i ip ma przydzielane prawidłowo… i wszystko smiga. A na tym nowoczesnym, wspaniałym i CoOlL syetemie Vista nie chce ;]

Prosze o szybką odp. Z góry Dziękuję.