Windows vista ultimate czy windows 7 ultimate

siema ! mam do was pytnie bo pamiętam że windows vista chodził kiedyś przyzwoicie ale strasznie mulił na grze counter strike 1.6 wiec go zmieniłem bo była to moja główna gra aktualnie nie gram w tą grę tylko w league of legends i mam pytanie czy na visice w “lolu” bedą spadki fps czy lepiej zainstalować windowsa 7 ultimate ? sprzęt jest następujący intel pentium d 915 2.80 ghz podkręcony na 3.01 ghz , zasilacz tracer 520 W ( Wiem że do wymiany ) karta grafiki nvidia gt 520 2 gb ddr3 64 bit 3d dx 11 , pamięć ram 4 gb ddr3 dysk 250 gb ata proszę o szybką odpowiedz zalezy mi jak najlepszej wydajności czy vista czy 7

Cześć

Moim zdaniem oba systemu są bardzo podobne. Jak bardzo chcesz i masz licencję na Windows 7 Ultimate to zainstaluj ten system.

czyli co wydajność taka sama ?

Jeśli masz środki (ok 1100zł) to instaluj 7 U, bez sensu jest instalować starszy system.

Vista to nieudany eksperyment, sam Gates to przyznał :wink:

Windows 7 Oczywiście :slight_smile:

Taki żarcik? :wink:

nvidia gt 520 2 gb ddr3 64 bit 3d dx 11

No na tej karcie zbytnio nie polatasz, szrot jakich mało.

akurat na tej karcie gralem w pesa 13 fulld etale cod mw 3 srednie lol full detale i nie potrzeba mi narazie lepszej karty. więc co windows 7 ultimate ? czy coś innego ? proszę o szybka odpowiedz bo chciałem zaniedługo zrobić formata

Cześć

Jak już masz licencję na Windows 7 Ultimate to zainstaluj ten system.

okey dziekuje

Powiem ci tak.Ja sam miałem te wszystkie systemy i najgorszy z nich był Vista.Tam firewalla trudno wyłączyć.Sam gram w LoL-a i zacząłem sciaganie a tu wyskakuje,że coś tam coś tam na Viscie.Na 7 wszystko dobrze chodzi.Polecam 7 Pro lub Ulti

Dla użytkownika domowego nie wystarczy Home? Tańszy jest.

Używałem Vistę i 7. Między tymi systemami nie ma większych różnic. Ci którzy tak plują na vistę używali ją z crapware od producentów lub używali jej na “komputerze w bibliotece” z 1 gb ram. Teraz vista ma 2 service packi i już jest stabilna tak samo jak 7. Jedyne co przemawia za 7 to dłuższy support, trochę lepsze UAC no i trochę drobnych usprawnień. Jeśli możesz tanio kupić vistę to kup.