Windows Vista Ultimate OEM - kolejne pytanie nie rozwiązane

Witam.

Mam kilka pytań odnośnie Viśmaka w wersji OEM (taką wersję chciałbym kupić ponieważ wersja BOX jest za droga (650zł za wersję OEM w porównaniu do 1500zł w wersji BOX).

Czy mógłbym liczyć na pomoc Microsoftu? (gdzieś-tam wyczytałem, że w przypadku wersji OEM nie miałbym pomocy z M$)

Jaka byłaby gwarancja na coś takiego?

Czy będę mieć normalne pudełko jak w wersji BOX? :stuck_out_tongue:

Z góry thx.

Pzdr.

OEM to wersja tylko z podstawowymi uprawnieniami licencyjnymi,możesz ją zainstalować tylko na jednym komputerze

Nie można jej przenosić na inny komputer,chyba,że zadzwonisz do MS i wyślesz im fotografię płyty CD i naklejki,a oni podadzą ci kod aktywacyjny.

BOX ma rozszerzone uprawnienia - pomoc techniczna dla firm,możliwość przenoszenia na różne komputery pod warunkiem,że jedna kopia jest na jednym PC,chyba,że firma kupi Windows na licencji zbiorczej.

Chyba DVD

Pudeła nie będzie płyta jest zapakowana w etui na DVD z broszurą informacyjną w środku a etui jest zapakowane w papierowy karton(kopertę) i zaklejony.

Co do wersji OEM można liczyć na pomoc techników MS, ale tylko poprzez grupy dyskusyjne MS - czas oczekiwania na odpowiedź ok. 2 dni.

Można także skorzystać z płatnej pomocy MS - 122,00 za zapytanie.

W wersji BOX - pomoc techniczna jest świadczona bezpłatnie przez 3 m-ce (liczy się czas od zadania pierwszego zapytania)

Zgadza się. Przy wersji OEM pomoc techniczną świadczy sprzedawca a nie Microsoft. Jeśli kupiłeś luzem OEM-a, czyli bez sprzętu to TY sam sobie świadczysz pomoc techniczną

Na co? Na pomoc czy na soft? :slight_smile:

Windows nie ma żadnej gwarancji tak jak każdy inny soft

Vista jest dystrybuowana w opakowaniach typu DVD

Planuję zakup komputera, ale w częściach bo zestawów nie cierpię.

I jakbym np. przy zakupie części dokupiłbym OEM-owską Vistę, to czy mogę liczyć na pomoc sprzedawcy, czy muszę kupić zestaw komputerowy?

Wersję OEM możesz kupić w każdej chwili bez zakupu jakiegokolwiek sprzętu - otwierając opakowanie zgadzasz się jedynie z tym, że zostajesz system buliderem i świadczysz użytkownikowi, któemu system instalujesz (np. samemu sobie) pomoc techniczną.

W tym przypadku, jeśli sam będziesz te części składał, to Ty sobie świadczysz pomoc techniczną. Sprzedawca musiałby się tym zająć gdybyś u niego zmontował komputer z

zainstalowanym Windows Vista

Rozumiem to tak, że ja wybieram części, on mi to montuje i instaluje system.

I wtedy ON jako, że zainstalował mi system, będzie świadczył pomoc techniczną.

Tak, dokładnie

Aha.

Teraz już wszystko rozumiem.

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Jak wersja OEM to brałbym Home Premium za 300zł bo:

  1. Wątpie, że będziesz korzystał z zaawansowanych funkcji administracyjnych, sieciowych, czy BitLockera.

  2. Połowa kaski w kieszeni :slight_smile:

  3. Dodatki Ultimate są trzy (więc bardzo mało) w tym jeden w wersji beta (DreamScene). Pakietów językowych ściągać chyba też nie będziesz.

  4. Opcje, z których najczęściej się korzysta jak: Aero Glass, Sidebar, Media Center i te inne nowe aplikacje masz w tej wersji stystemu

  5. Oba systemy w codziennym działaniu są takie same.

  6. Home Premium ma wszystkie fajerwerki graficzne zawarte w Ultimate.

Jakby co na allegro jest Vista Home Premium OEM za 299zł i wzieło ją niecałe trzydzieści osób.

Ja bym brał Ultimate.

W końcu, to najbardziej wyposażony Viśmak xD

I ma się tą satysfakcję - Ultimate :faja:

Sama nazwa mówi za siebie…

PS Chociaż jednak wybiorę HP - koszty mówią same za siebie.

EDIT:

Mam jeszcze jedno pytanie :mrgreen:

Czy to możliwe, żeby na jednej płytce DVD Viśmaka HP były aż 3 wersje Visty? (HB, HP i Ultimate)

Bo gdzieś na forum czytałem, że jakiś gość tak ma :o

To czy np. jak bym kupił Basic’a to bym znalazł na tej płytce Ultimate? :mrgreen:

EDIT2:

Coś dużo mam tych pytań :mrgreen:

Czy jakbym miał Vistę w wersji OEM, i by mi się zepsuła, to czy bym mógł ją odinstalować i zainstalować ponownie, ale na tym samym kompie?

I czy bym mógł ją zainstalować na innym komputerze?

Tak, nawet przy zakupie Home Basic masz wszystkie edycje Windows Vista na jednym DVD. Czyli Home Basic, Home Premium, Home Basic N, Business, Business N, Ultimate, Starter.Tylko zależy jaki klucz wpiszesz. Jak wpiszesz od Ultimate masz wszystkie edycje.

Płyty mają wszystkie edycje Visty, aby przy Anytime Upgrade nie musiał dostawać kolejnej płyty, ani dociągać czegoś z internetu. Oczywiście mając Home Basic i z niego instalować Ultimate z nie swojego seriala był byś piratem. Tyle.

A po drugie jeżeli patrzysz po nazwie systemu lepiej w ogóle go nie kupuj… Chociaż “Premium” mówi samo za siebie :slight_smile:

Hehe…

Też racja :mrgreen:

I wcale nie patrzę się na nazwę systemu.

Powiedziałem to tylko tak sobie…

Jeden głupi powód aby kupić Ultimate nie zaszkodzi :mrgreen:

Wersji Starter nie ma…

zomo_prl , jesteś pewien?

VistaEditionsSelect.jpg

Chwilka:

Mogę użyć jednego klucza dla obojętnej wersji?

Np. kupię HP to mogę użyć tego klucza aby zainstalować jakąś inną wersję?

Home Basic, Home Basic N, Starter - takie są moje przypuszczenia.

Ale niewiem do końca, czy wyboru edycji nie ma się tylko przy klucza z Ultimate.

Nie. Klucz jest przypisany do konkretnej wersji systemu. Jego wpisanie spowoduje automatyczne uruchomienie instalacji tej wersji Visty, do której jest przyporządkowany klucz

Złączono Posta : 20.06.2007 (Sro) 21:24

Nie. Brak wpisanego klucza pozwala na zainstalowanie DOWOLNEJ Wersji Visty na okres 30 dni

Złączono Posta : 20.06.2007 (Sro) 21:27

Nie. Brak wpisanego klucza pozwala na zainstalowanie DOWOLNEJ Wersji Visty na okres 30 dni