Windows Vista - zmiana nazwy konta użytkownika

Witam

Kolejny bolesny cios od Visty (a raczej od M$)

Jeśli kiedykolwiek przyjdzie Wam do głowy zmienić NAZWĘ konta użytkownika to ostrożnie (szczególnie kiedy idzie o konto Administracyjne).

Wczoraj dokonałem takiej zmiany i co? Ano Vista nadaje się do reinstalki - to co chodziło przestało działać. W XPeku nie było takich cyrków.

W Viście gdzie budowany jest indeks zawartości plików wszystko odwołuje się do danego konta użytkownika (sprawa oczywista) ale funkcja dostępna w Panelu Sterowania - Konta Użytkowników - Zmiań Nazwę Swojego Konta nie funkcjonuje jak należy. Zmienia tylko niektóre elementy.

Pozdrawiam

Ja ustawiłęm tylko konto Administrator… i po zmianie nazwy użytkownika i po restarcie wszystko działa…

Windows + R -> gpedit.msc

wejdź tu dalej:

Konfiguracja Komputera > Ustawienia Systemu Windows > ustawienia zabezpieczrń > Zasady Lokalne > Opcje Zabezpieczeń

odnajdź:

Konta: stan konta administrator -> ustaw włącz

Konta: zmień nazwę użytkownika Administrator -> nazwij jak chcesz :slight_smile:

i po krzyku… i nic sie niezepsuje…

Ta przystawka nie działa w Home Premium :frowning:

Ale dzięki

U mnie po zmianie nazwy konta użytkownika miałem kłopoty z przywróceniem kopii zapasowej.

jest jakieś obejście tego… ale nie pamiętam jak :frowning:

  • Siadła Galeria Fotografii Systemu Windows (brak możliwści usunięcia zawartości indeksu i miniatur Galerii) - naprawione - wystarczy ręcznie usunąć plik PICTURES.PD4

  • Siadł Indeks Wydajności Systemu Windows (nie można z poziomu Panelu Sterowania odświeżyć wartości Indeksu) - działa tylko w trybie wiersza poleceń (wcześniej nawet i to nie działało);

  • Poleciało zarządzanie pamięcią wirtualną (częste BLUE SCREENy - z błędem Memory Menagement) - ustawiłem jeszcze raz SWAPa - zobaczymy);

Ech… w XPeku nie było takich przykrych niespodzianek - albo się udało i działało albo padł od razu a tu pod pozorem że wszystko pięknie nie wszystko działa jak należy :slight_smile:

Pozdrawiam

Wiele razy zmieniałem nazwy konta i inne różne rzeczy i wszystko miałem OK w różnych beta,RC,RTM ale to były wersje angielskie i w nich wszystko działa, a o dziwo w PL wszystko się chrzani… wszystko trzeba robić,poprawiać samemu za MS edytować pliki,rejestr itd :roll:

Sypnęła się PLka jak stary q… :x Jeszcze tylko Windows Defender szwankuje i Indeks Wydajności Systemu.

Ale tak jak piszesz wszystko ręcznie :frowning: