Windows Writer Problem z dodaniem obrazu błąd:(403)


(Bmsaw) #1

Witam..

Mój problem dotyczy: windows live writer

Chciałam skorzystać z Windows Live Writer aby załączać posty na bloga, którego mam na serwerze blogspot, konfiguracja przebiegła pomyślnie, pisząc samą treść post wchodzi na blog lecz z chwilą dodania jakiegokolwiek obrazu JPG wyskakuje mi błąd o treści [serwer zdalny zwrocił błąd: (403) Zabronione]

odinstalowałam nową wersję win live instalując wersję starszą i nic .. nadal mam błąd, może ktoś mi pomoże bo ja nie wiem, to już ponad moje siły...pozdr


(manieKMP) #2

Wygląda na to, że nie masz uprawnień do plików/katalogów na serwerze (w tym wypadku "blokada" na zapis/dodanie pliku w danym miejscu), a to oznacza, że live writer jest całkowicie sprawny... Innymi słowy, powinnaś (jeśli w ogóle możesz) wejść na swoje konto/serwer np. poprzez ftp i nadać odpowiednie uprawnienia. Dla katalogów będzie to bodajże 755, dla plików 644 (dawno się już po tym obijałem, ale chyba wartości pamiętam :wink:).


(Bmsaw) #3

Nie mam dostępu do ftp.. korzystam z darmowego blogspot.com , jak piszę poprzez panel na blogspot z przeglądarki [mozilla, google, opera, explorer] ] to nie mam problemu, zdjęcia, i wszystko inne mogę załączać, jak piszę z mojego pulpitu poprzez zainstalowany win live writer zdjęć nie mogę załączyć, nie wiem dlaczego?


(Atis) #4

http://hian-zuana.blogspot.com/2009/05/ ... idden.html


(Bmsaw) #5

Dziękuję jutro wejdę do Picasa Web Albums z Google ID i załączę "Windows Live Writer" o ile dobrze zrozumiałam hmm, chodzi o album? mały problemik, ponieważ nie za bardzo wiem o co im chodzi z tym albumem..jutro pokombinuję ..


(Atis) #6

Tam jest napisane, że należy utworzyć nowy album o nazwie Windows Live Writer.


(Agatonster) #7

amiga ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(Bmsaw) #8

Agaton

Przeczytałam, poprawiłam