Windows XP, 7 32bit i 764 bit nie mogą sformatować partycji

Nietypowy błąd na dysku.

Chodzi o dysk 500gb podzielony na dwie partycje 100gb i 360gb.

Ponieważ systemy XP i siódemka nie widziały partycji 100GB i nie był w stanie na niej zainstalować się a jednocześnie nie dawały możliwości formatowania do NTFS nie byłem w stanie ich zainstalować na tym dysku, nie mogę dać formata całego dysku bo na drugiej partycji mam ważne dane.

Zirytowany postawiłem w końcu linuxa ubuntu 8.04 (taki mam) na zbuntowanej partycji i poszło bez problemu ext3 czy jakoś tak.

Na domiar złego na drugim dysku miałem 7 ale zacząłem się bawić easybsd w celu usunięcia rzekomych powodów nie widzenia dysku pierwszego przez instalatory windowsów. W końcu uszkodziłem sobie botloader na drugim dysku i teraz już nie mam żadnego windowsa tylko linux bez internetu bo dane do ustawienia netu mam zapisane na dysku w NTFS które mój linux nie czyta :smiley:

W domu mam zdjęcia co pokazuje instalator. Niby błędy braku sterowników, ale tak na prawdę jestem pewny, że chodzi o dysk, bo po instalacji linuxa także win 7 32bit zaczął pokazywać taki sam błąd braku sterowników kiedy to wcześniej pokazywał tylko błąd podczas polecenia sformatowania partycji.

Co robić? O co może chodzić?

Najlepiej zacznij wszystko od nowa, sformatuj dysk w konsoli XP’a, usuń wszystkie partycje, utwórz nowe partycje i zrób formatowanie pełne nie szybkie !

1/ mam tam 300gb danych w tym kluczowe archiwum pracy żony “kasowanie grozi śmiercią” :twisted: i nie mam gdzie ich pomieścić na czas formatowania

2/ jak próbuję sformatować tylko partycję z instalatora XP to nie ma takiej opcji, a siedem 32bit pokazuje błąd takiej operacji o numerze (nie pamiętam) a 7 64bit pokazuje błąd braku sterowników, który jest zastępczy bo tak na prawdę chodzi mu o niesformatowany dysk

Mam pomysł.

Przełączyłem zworkę dostępu danych, ale nie popatrzyłem, czy trzeba wyjąć zworkę, czy przestawić w drugie położenie bo robiłem to w zamontowanym dysku.

Może jednak przestawić? Sprawdzę to :slight_smile: tylko dlaczego linux dał się zainstalować?