Windows XP a 2000 - sieć

Cześć. Mam takie pytanko: czy w Windowsie 2000 są takie same problemy z siecią jak w XP?? Bo kiedyś, jakieś dwa, trzy lata temu miałem jeszcze Windowsa Millenium i nawet bez poprawek działało mi GG, Outlook, Czaty, KaZaA, Total Commander i wszystkie inne programy, związane z podłączeniem do jakiegoś serwera. Na XPku mam ten problem, że nie działaja mi nic, tylko przeglądać internet mogę. Czy w Win 2000 będzie tak samo jak w XP, czy powinno wszystko chodzić??

Co ty się tak tego XP uczepiłeś, lazikar juz Ci kiedyś pisał w XP z siecią jest wszystko w porządku. Sam mam w domu sieć :twisted: Faktem jest, że ja też nie mam żadnych poprawek do XP (jedynie na blastera i sassera) i i tak wszystko chodzi…

No to może u Was, ale u mnie adminek sieci tak namieszał, że no nie działa. Gdy miałem Millenium, to wszystko chodziło, tylko z XP i admin sam mi powiedział, że jak będę miał XP, to on coś tutaj musi zainstalować. Pytałem się go, czy na Millenium też, a on powiedział, że tylko na XP. A ja chcę się upewnić, czy na 2000 będzie to wszystko działało.

Wydaję mi się, że na 2000 i tak nie będzie działało :!:

Hmmm nio właśnie. Ile razy Już Ci mówiłem że jesteś podpięty na lewo do szkolnej sieci komputerowej ?? Nikt tutaj nic nie wie na temat MATRIXA który urządził Tobie twój admin. XP pracuje tak samo pod siecią jak i inne systemy (powiedziałbym że nawet lepiej). Tak że wszelkie awarie i problemy z siecią powinieneś zgłaszać do Twojego admina. I skoro pobiera od Ciebie opłaty za dostarczanie netu (szkoła i tak co miesiąc płaci abonament za NEO) to przynajmniej za te pieniądze powinien Ci skonfigurować Twój komputer i tak dostosować ustawienia serwera żeby u Ciebie wszystko było OK. Jeszcze lepszą radą jest to żebyś sobie poszukał innego dostawcy netu i po takim zabiegu wszystkie Twoje problemy powinny zniknąć.:):):):slight_smile:

fiesta - no fakt, jestem podpięty do sieci szkolnej, ale nie na lewo :-D.

Czyli co, jak zainstaluje nawet Millenium, to większa szansa jest, że nie będzie chodziło??

Jak napisał fiesta jestes wybrancem :smiley: Prawdopodobnie z zadnego sys. nie bedziesz w pelni zadowolony. Nie czepiaj sie XP to nie jego wina, tylko admina.Ja na twoim miejscu bym go powiesil za … (2xja) :smiley: Płacisz za internet aby tylko poogladac stronki!! :lol: