Windows xp a ubuntu linux 5.10

Siemacie! Mam windowsa XP i chce zainstalować ubuntu linux 5.10, i tu właśnie pojawia się moje pytanie: czy podczas włączania komputera będe miał możliwość wyboru systemu: albo winde albo linuxa? Jeśli nie, to jak zrobić aby się przełączać między tymi systemami?

(Petro20) #2

Będziesz miał możliwość wyboru systemu, jeśli podczas instalacji linuxa zainstalujesz (a właściwie zezwolisz na zainstalowanie) bootloader. :lol:

Tak

(adam9870) #4

Będziesz miał :slight_smile: On instaluje chyba gruba (bootloadera). Przy włączaniu komputera będziesz mógł wybrać czy Windows czy Linux :slight_smile:

Ale tak trudno skorzystać z forumowej szukajki albo zobaczyć sąsiedni temat z pytaniami o Ubuntu

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 91&start=0 :roll:

Dzięki, nie bo jakbym coś zwalił to by mnie siostra :!: :!: :!:

(Airborn) #6

zwalić zawsze możesz :slight_smile: czytaj uważnie a będzie dobrze

Zwalić każdy może troche lepiej albo troche gorzej... dzięki... instalnąłem w końcu i działa... :mrgreen:

:mrgreen: :mrgreen:

(Amarok2) #8

Gruba mogles dac na dyskietke 3.5 cala. ja tak mam

(Bzyk2005) #9

jezeli masz już zainstalowanego windowsa, to dla linuxa musisz stworzyć oddzielną partycję wtedy ona będzie niewidoczna dla windowsa a tylko dla linuxa. Jeżeli tak zainstalujesz linux sam rozpakuje i zainstaluje GRUBA który będzie uruchamiał Ubuntu po x sekundach już nie pam[iętam po ilu w tym czasie masz do wybory windows czy linux jak chcesz inne ustawienia pod spodem masz objaśnienia jak przestawić GRUBA (program rozruchowy).

(Dod) #10

lakier : jakbyś nie zauważył... DrDxtro : już sobie z tematem poradził i to dość dawno...