Windows xp a ubuntu linux 5.10

Siemacie! Mam windowsa XP i chce zainstalować ubuntu linux 5.10, i tu właśnie pojawia się moje pytanie: czy podczas włączania komputera będe miał możliwość wyboru systemu: albo winde albo linuxa? Jeśli nie, to jak zrobić aby się przełączać między tymi systemami?

Będziesz miał możliwość wyboru systemu, jeśli podczas instalacji linuxa zainstalujesz (a właściwie zezwolisz na zainstalowanie) bootloader. :lol:

Tak

Będziesz miał :slight_smile: On instaluje chyba gruba (bootloadera). Przy włączaniu komputera będziesz mógł wybrać czy Windows czy Linux :slight_smile:

Ale tak trudno skorzystać z forumowej szukajki albo zobaczyć sąsiedni temat z pytaniami o Ubuntu

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 91&start=0 :roll:

Dzięki, nie bo jakbym coś zwalił to by mnie siostra :!: :!: :!:

zwalić zawsze możesz :slight_smile: czytaj uważnie a będzie dobrze

Zwalić każdy może troche lepiej albo troche gorzej… dzięki… instalnąłem w końcu i działa… :mrgreen:

:mrgreen: :mrgreen:

Gruba mogles dac na dyskietke 3.5 cala. ja tak mam

jezeli masz już zainstalowanego windowsa, to dla linuxa musisz stworzyć oddzielną partycję wtedy ona będzie niewidoczna dla windowsa a tylko dla linuxa. Jeżeli tak zainstalujesz linux sam rozpakuje i zainstaluje GRUBA który będzie uruchamiał Ubuntu po x sekundach już nie pam[iętam po ilu w tym czasie masz do wybory windows czy linux jak chcesz inne ustawienia pod spodem masz objaśnienia jak przestawić GRUBA (program rozruchowy).

lakier : jakbyś nie zauważył… DrDxtro : już sobie z tematem poradził i to dość dawno…