Windows XP blokuje instalację programów i zawiesza się

Niedawno formatowałem kompa i od tej pory zaczęły się problemy. Komputer potrafi się ni z tego ni z owego zawiesić. Myślałem że to problem z chłodzeniem i wyczyściłem wiatraki procesora i karty graficznej,ale nie pomogło.

Najbardziej przeszkadza że bardzo często komputer zawiesza się przy instalowaniu niektórych programów lub gier. Te same programy na takim samym komputerze mojego brata instalują się bez problemu.

Na obu kompach jest Windows XP SP3.

Próbowałem instalować niektóre rzeczy w trybie awaryjnym i jedną grę mi się udało i działa w normalnym trybie, natomiast inna gra która zawiesza mi kompa przy instalacji nie przejdzie nawet w trybie awaryjnym.

Tylko że wtedy komp się nie zawiesza a wyskakuje monit, że instalowanie tego programu zostało zablokowane przez administratora… albo coś w bardzo podobnym brzmieniu. Dodam że w trybie awaryjnym wchodzę do systemu jako administrator właśnie.

Na początku podejrzewałem Kasperskyego który lubi blokować instalację różnych programów ( ale nie zawieszał mi kompa nigdy), ale teraz nie wiem co mam o tym myśleć.

Objawem zawieszenia się kompa jest po prostu zatrzymanie wszelkiej możliwości ruchu myszką, nie działa ctrl+alt+del i nie można nic zrobić poza twardym restartem.

W Narzędziach administracyjnych w opcji usługi składowe znalazłem taki oto komunikat :

“Instalacja elementu H:\XXXXXXXXXXXXX.msi jest niedozwolona z powodu błędu w przetwarzaniu zasad ograniczających oprogramowanie. Obiektowi nie można zaufać”

Podczas instalacji oprogramowania wyłącz kasperskiego.

Dodatkowo zerknij…

-> viewtopic.php?f=2&t=275195

-> viewtopic.php?f=1&t=272233

Na koncie ograniczonym instalację programów należy bezwzględnie odpalać na prawach administratora (opcja uruchom jako z menu kontekstowego).