Windows Xp-brak dźwięków systemowych

Witam,

mam problem otóż mój system nie odtwarza nie których dźwięków systemowych np podczas wł/wył systemu.

Muzyka i wszystko inne normalnie jest.

W ustawieniach dźwięku i schematach dźwiękowych też patrzyłem i gdy tam kliknę play to działa ale po zapisaniu nie odtwarza.

Proszę o pomoc

Tylko przy wł/wył komputera czy ogólnie wszystkie dźwięki systemowe nie chodzą?

Przy wł/wył nie działają zawsze… a reszta czasem tak a czasem nie :confused:

Brak mi słów :x A sprawdź czy masz wtedy włączone słuchawki/głośniki albo czy nie są wyciszone?

Poczytaj tutaj, jeśli nie to, to zobacz to..

I daj znać czy coś dało?

wyobraź sobie, że nie jestem takim noobem… gdybym umiał sam to rozwiązać to bym tu nie pisał

Loookash89 niestety Twoje porady nie działają

Napisałem na szelki wypadek :frowning:

Instalowałeś jakieś podkładki na Windows Xp? Może reinstalcja sterowników do płyty głównej coś pomoże. lub Uruchom dxdiag—> Sound—> DirectX Feauters i przesuń suwak o jeden “poziom”.

nightplayer , to też nie działa.

w menadżerze urządzeń mam nieznany kontroler multimediów audio oraz urządzeniu USB interfejsu HID

też zauważyłem wczoraj brak dźwięków systemowych w moim xp… niestety nie umiem powiedzieć od kiedy (często odpalam kompa bez dźwięku, a głośniki uruchamiam tylko do gier lub filmów… no i tradycyjnie jak u innych brak tylko dźwięków systemowych… reszta działa bez zarzutu… natomiast wygląda to tak jakby wycięło mi ustawienia domyślne dla windy… gdy włączam ustawienia domyślne, to przy ustawieniu poszczególnych dźwięków jest czysto, jak w opcji bez dźwięku… ustawić i zmienić domyślnych też nie można bo nie ma opcji zapisz… jedno co na razie zrobiłem to ustawiłem je ręcznie i zapisałem sobie nowy schemat dźwiękowy… wcześniej spróbowałem również użyć polecanych plików .reg ale nie przyniosły efekty… przywróciły ustawienia domyślne ale do plików z angielską a nie polską nazwą… i tylko podczas uruchamiania pokazywały się komunikaty o braku kolejnych plików…