Windows XP czy Vista z 40 GB dyskiem

Witam! Co bardziej opłaca się instalować na dysku 40 GB. Mam mały dylemat. W Szukajce nic konkretnego nie znalazłem.

podaj inne parametry kompa…jak zestaw bdb do dokup dysk większy i vista…jak nie to xp

Zdecydowanie odradzam Vistę. Mi obecnie zajmuje około 20 gigabajtów (sam system z łatkami).

Raczej XP, po roku używania w Viście, miałbyś już pełny dysk.

Popieram, też mam dysk 40 GB, zainstalowałem sobie Vistę i tylko Gadu na niej i zajęte 19,5 GB :expressionless:

Jeśli nie masz zamiaru zmieniać HDD na większy to instaluj XP. Ja mam partycję systemową o wielkości 50GB :stuck_out_tongue:

po zainstalowaniu vista ulti… x64 wszustkich programow typu gg odtwarzacz opera, office itp itd system zajmowa mi wraz z tymi prog 25 GB no ale niestety autocad zajmowal duzo;p

Jak ma dobrego kompa z dużo ilością ramu np. 2 gb to Vista będzie chodzić szybciej niż XP :slight_smile: a jeśli chodzi o dysk to się nie wypowiem bo sam mam zajęte 70 gb ale dlatego że mam tam wszystkie programy 8)

Pozdrawiam

Mam 2GB RAM-u, GeForce 8500GT, PDC 2180 2.0 GHz więc Vista powinna działać. Dobra chłopaki dzięki za pomoc. =D>

:slight_smile: Będzie śmigała xD :stuck_out_tongue:

To optymalna konfiguracja do Visty =P~

Ja bym wziął XP, będziesz miał o wiele więcej miejsca na programy. Ale i tak wybór należy do ciebie.

dysk w obecnych czasach to najmniejsze zmartwienie 500 Gb to wydatek oko 300 zl

Najlepiej - XP Professional. Ew. zabawa wirtualnymi maszynami i instalacja tam Visty - ale to odradzam :slight_smile:

Bierz XP bo jak będziesz miał Vistę to po pół roku potrzebny będzie Ci format.

skad to mzoesz wiedziec?? miales kiedys viste jak patrze na twoja konfiguracje kompama to chyba nie , co pol roku to byl potrzebny format na xp

jesli nie uzywasz to nie opowiadaj głupot:/

70 % osob ktore wypowiadaja sie negatywnie na temat tego systemu tak naprawde nawet nie mialy go zainstalowanego a co dopiero o uzywaniu go przez pol roku;/

Ja używałem i Vistę i XP , stanowczo odradzam ci Vistę bo na dysku napewno nie bedziesz miał tylko gadu ,skype i jakies malutkie programy. Jesli konieczenie chcesz Viste to dokup sobie większy dysk. Po za tym kazdy system ma swoje wady nawet Xp je ma ale jak narazie jest on prawie* niezawodny chociarz zdarzaja się wyjątki. Podczas testowania visty wiele programów niedziałało mi , mimo to ,iż używałem wersji Ultimate , Vista jest obrazowo ładna , ma ciekawe (lecz czasem mocno denerwujące) zabezpieczenia ale za to jakich ona wymagań potrzebuje… lepiej nie pisać. XP można porządnie zabezpieczyć (polecam avast jako antyvirus i comodo jako firewall - sam używam i nigdy mnie one nie zawiodły) i jest dobrze więcej miejsca na dysku . Mamy równie dobre zabezpieczenia ( można np. ściągnąć znany z visty windows defender (jest on w 100% kompatybilny z XP) i system działa a do tego szybciej :smiley:

PS: Również polecam Windows XP Professional SP2 lub SP3

Dzięki! Temat do zamknięcia. =D> =D>