Windows XP czy Vista

Witam , mam do wyboru Windows XP professional service pack 2 lub Vistę Home Premium , dostałem od kuzyna bo on kupił Vistę Ultimate a potem kompa do tej visty i mu dali za daremo Home Premium i mi ją dał ( płytka licencja wszystko legalne) co mam wybrać ,ewentualnie jeśli bym wybrał vistę oczywiście nie chcę kasować xp-ka tylko uaktualnić go do visty ewentualnie

1024 mb ram 80 gb na dysku , geforce 6200 gygabyte , 2,66 ghz intel celeron pentium 4 i mam też jedno pytanie ,( jeżeli zdecydował b ym się na uaktualnienie xp-ka do visty ) na tej samej partycji co teras mam xp-ka jest też wgrany 2000 nie chcę go tracić czy przy instalacji Visty i wybraniu opcji Uaktualnij nie skasuje mi sie 2000 ?

Czasami są z tym problemy i komputer strasznie się tnie…

Bierz Vistę ale zmień procka na trochę lepszego…

Vista to przyszłość a jak wyjdzie do niej SP to będzie bardzo dobrym winem…

na jednej partycji masz zainstalowany XP i W2000? to masz wspólny katalog Documents and settings i program files?? to masz nieźle pokombinowane. jeśli instaluje się drugi system, to zawsze każdy na innej partycji.

Bzdura, tu nie chodzi o SP do Visty, że dopiero po sp vista będzie swietnym systemem.

Poczytahj sobie zdania Microsoftu na temat sp.

Nie ma co czekać z zakupem Visty do czasu wydania sp, bo sp to tylko zbiór aktualizacji dostępnych z windows update.

Czyli wszystko co będzie zawierała vista sp, to samo będziesz miał bez instalowania sp, bo sp to tylko poprawki, to zdanie Microsoftu.

anusiak

Polecam na tego kompa Windows Vista, zgraj sobie na płytki wszystkie dane, i zrób porządnego formata, bo masz strasznie pokaszaniony system :smiley:

Wiem i mu polecam bo i tak może aktualizować…

No i dokupic Ramu by sie przydalo bo na 1024 to Vista czasem dlugo mysli zanim cos zrobi :lol:

Program to optymalizacji ramu i nawet na 256Ramu fajnie idzie :hahaha:

co do tego nie zgadzam się nie zgadzam vista cieszy tylko oko ,a funkcjonalnosc jest taka sobie :stuck_out_tongue:

Jaki to program takie cuda czyni??? :shock:

A co to za procesor? :smiley:

Ciuci

Były takie programy i było dużo tematów na forum…

Spytaj tam bo nie pamiętam…

Widać że dla ciebie to

Hehe…

Wiem że są programy do optymalizacji Ramu! Ale zaden program chyba nie sprawi zeby Vista na 256 chodzila w mire plynnie!Chyba zeby ja maksymalnie odchudzic ale i tak strsznie by zmulala pewnie! :stuck_out_tongue:

I tu się mylisz i to po raz kolejny…

Nie trzeba…

Jak nie masz syfu i reszta sprzętu ok to przy 256DDR Vista nie powiem śmiga ale chodzi płynnie…

Człowieku,co ty za bzdury gadasz, nie masz pojęcia, to się nei wypowiadaj po raz kolejny wprowadzając w błąd.

Choć byś nie wiem jak zoptymalizował Vistę, na 256 ram nie będzie chodziła stabilnie, chyba że w twoich marzeniach, no ale …

A programy do optymalizacji ramu naprawdę dużo nie dają, sam mam 576 ramu, i wcale rewelacyjnie nie przyspieszyły mi visty programy do optymalizacji ramu.

Najleopszą optymalizacją systemu jest dokupienie ramu, i nie gadaj już bzdur, jak nie masz pojęcia o danym temacie.

Temat, jakich już na tym Forum było dziesiątki - wybierając Kosz lub Na luzie - zdecydowałem…to drugie.

Hehe… nie będę się sprzeczał ale znajomy ma 256 i mu dobrze działa…

A ja na to tak.

Jak będziesz zmieniał kompa w przyszłości to bierz Viste, jak nie to weź XP.

Vista na przyszłość i dużo nowych funkcji, do lepszych kompów można wykorzystać, i ma trochę bajerów xp standard do każdego kompa.

Nom , racja minimalny ram do vity to 512 czyli tak jak 128 dla xp-ka :D:D

ale jeśli macie do wyboruy vistę to nie polecam Ultimate , mało wydajna na takim kompie jak ja mam nawet lepszy komp by mial kkłopoty

lepsza home premium , mam mniej funkcji ale te co ich nie ma i tak sie nie przydają w domu

A słuchajcie czy wyszła już wersja aplikacji do neostrady tp pod vistę , nie chodzi mi o sterowniki do modemu bo wchodzą te stare ale o ten biało - niebieski programik do łączenia się z netem

Złączono Posta : 18.06.2007 (Pon) 15:23

craker9 masz niezłwego kompa , kiedy kupowałeś go??

Nie instaluj tego! Ściagnij Auto Connecta,ladnie śmiga pod Vistą