Windows XP czy Windows 7 do gier

Witam. :slight_smile:

Mam komputer z dość dobrym sprzętem:

Procesor Intel Core 2 Quad Q8200 4x2,33 GHZ 1333FSB

Karta Graficzna: GeForce 9800 GT 1024MB DDR2

Pamięć Ram 4GB 800 MHZ PC 6400.

Aktualnie posiadam system Windows XP 64bit SP3 i rozważam przesiadkę na najnowszą “Siódemkę”

Teraz pytanie. Czy Windows 7 lepiej wykorzysta sprzęt, który mam? (głównie chodzi mi o 4 rdzenie)

Który system jest bardziej podatny na wirusy?

Czy w ogóle warto zmieniać system?

Który system ma więcej błędów?

Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

  1. Tak Windows 7 lepiej wykorzystuje sprzęt. Procesory wielordzeniowe również.

  2. Na pewno Windows 7 posiada lepsze zabezpieczenia niż Windows XP.

  3. Na to pytanie to raczej musisz sobie odpowiedzieć sam. Ja się przesiadłem i nie żałuję.

  4. Który system ma więcej błędów. Każdy je ma, Windows XP, Vista, 7. I nikt tu nic na to nie poradzi.

Tak, Windows7 zdecydowanie lepiej wykorzysta potencjał Twojego sprzętu (zwłaszcza wersja 64bitowa)

XP. Głównie przez to, że jest to najbardziej popularnym system Microsoftu. Im bardziej popularny, tym więcej ludzi z niego korzysta. Im więcej ludzi z niego korzysta, tym więcej potencjalnych ofiar ataku. Im więcej ofiar ataku, tym więcej wirusów.

Czy w ogóle warto zmieniać Fiata126p na Mercedesa? Nowy system - nowe standardy. XP niedługo straci wsparcie Microsoftu (teraz i tak jest sztucznie przedłużany), a więc przesiadka na Seven jest bardziej opłacalna.

Zależy co rozumiesz pod pojęciem “błąd”. Ogólnie Windows7 jest systemem bardziej dopracowanym, chociaż również posiada błędy (a czy jest jakiś produkt, których ich nie ma?)

Ja z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że o ile na XP 32-bit często zdarzały się lekkie “zwiechy”, od czasu do czasu jakiś BSoD to na 7, której siedzę już ponad rok właściwie żadnych problemów nie zauważyłem. Tak więc gorąco polecam 7.

Serdecznie wam dziękuję :slight_smile:

  1. Nie ma takiego systemu jak XP 64bit SP3.

  2. Nie odczujesz różnicy po między XP a 7.

Przy takim configu brałbym siódemkę. Lepiej wykorzysta ten sprzęt.

Nie będzie żadnej różnicy w wydajności w przypadku wielowątkowych gier… Jednak praca na PC będzie dużo przyjemniejsza na 7, ponieważ cały system jest na wątkach co daje wykorzystanie sprzętu w każdym możliwym momencie…