Windows XP czy Windows Vista?

(Dawid 9878) #1

Mam na płycie Windows XP i Windows Vista i chciałem sie zapytać co zainstalować?

2 GB RAM

256 MB Karta Graficzna

Procesor Intel pentium 4 3,00GHz (nie podkręcany)

Proszę o szybkie odpowiedzi :slight_smile:

(Mister1294) #2

XP

i tylko XP.

Ew. wybierz Windows 7

(Smerfy107) #3

Wybierz Vistę. A poza tym możesz zainstalować obydwa.

(Roman Atka) #4

Viste

(Dawid 9878) #5

na viscie mam problem za sterownikami do płyty głównej itd.

(Gorgoroth) #6

Ciekawiej byłoby gdybyś zapytał "XP czy 7". A tak... XP :spoko:

(Smerfy107) #7

Najpierw piszesz czy masz zainstalować XP czy Viste. Teraz napisałeś że masz problem ze sterownikami na płycie głównej. To co ty masz wreszcie zainstalowane?

(Godlike) #8

Mialem Viste na podobnym sprzecie, nawet troszeczke mocniejszym. Uzywac sie da ale nie bedzie to przyjemnosc, jesli masz zamiar uzywac kompa tylko do przegladania internetu, edytowania dokumentow + do tego jakis komunikator to jeszcze ok, ale jesli cos ambitniejszego to instaluj XP (niestety :stuck_out_tongue: ). Ewentualnie sciagnij 7 rc i zobacz jak to bedzie ci dzialac, ale z tego co sam widzialem na slabym sprzecie nie ma wielkich roznic w porownaniu z Vista.

(pakierhakierxd) #9

a ja ci powiem zainstaluj 7 rtm chodzi całkiem ok na starym sprzęcie nawet gorszym od twojego:)

nawet da się pograć w sims 3 :smiley:

nawet już nie myślę o przesiadce na xp/vista:D

7 mi najlepszy:D

(Voodek Debesciak) #10

Chwila chwila a czy win7 rtm jest legalne? nie słyszalem zeby microsoft wydal rtm dla typowego szaraka? RC to tak ale RTM?

(pakierhakierxd) #11

mi rtm jest lepszy od rc widać różnice:D

a rtma mam z msdnu:D

(Dawid 9878) #12

Dobra może zainstaluje tego Windows 7 stery już sobie ściągnełem i nagrałem

(Gorgoroth) #13

Stery pod Win 7? Spotkałem się ze sterownikami dedykowanymi pod ten Windows tylko na stronie nVidii. Jest jeszcze jakiś producent, który napisał już sterowniki pod "siódemkę"?

(Binio21a) #14

XP

Dobry wybór ;pp

do radeonów również są stery pod 7 :stuck_out_tongue:

(pakierhakierxd) #15

większość sterów z visty pasuje:D

(Gorgoroth) #16

Właśnie - większość. W moim laptopie bluetooth pod Win 7 pewnie jeszcze długo nie zadziała :stuck_out_tongue: Sterownik graficzny z Visty też nie pasował zbytnio.

Ale wyboru nie ma - jeśli nie ma sterów pod 7 to bierze się od Visty...

(Smerfy107) #17

E! Zaraz ty się pytasz czy masz zainstalować XP czy Vistę teraz polecają ci 7 #-o . Szczerze pisząc nie widziałem 7 na żywo. Ale Vista też dobry system! !!

(pakierhakierxd) #18

to zainstaluj chociaż na wirualu :smiley: mi jest lepszy od visty i ma lepszą kompatybilność i stabilność niż vista na początku:)

(Dawid 9878) #19

Mam teraz Windows 7 ultimate i chodzi bardzo fajnie