Windows XP Dell

Witam, co by się stało, gdybym Windowsa XP OEM Dell (lub np. Fujitsu-Siemens)

zainstalował na komputerze innym niż obie te firmy?

Przecież, jakbym miał kontrole to pokaże fakturę zakupu, pokaże naklejke z oryginalnym serialem na obudowie, pokaże książeczke “Czas na Start” oraz oryginalną płytkę z Windows. Jakby coś się przyczepili to mógłbym powiedzieć, że mój obecny komputer był kiedyś Dellem, natomiast dużo przy nim majstrowałem i wymieniałem sprzętu.

wybuchnie komputer.

był już podobny temat. użyj szukajki.

p.s. miałeś kiedyś kontrolę? bo ja nie miałem i się nie spodziewam…

używaj co chcesz, byle na własny użytek. nawet prawnie sytuacja nie jest taka jasna.

większych problemów nie macie? po jakiego rozmyślać czy się złamie licencję m$ niosącą za sobą durne ograniczenia? ]

:slight_smile:

A jesteś pewny że instalator pozwoli na zainstalowanie systemu na innym sprzęcie ??

Ja się nie obawiam kontroli, chce poprostu być legalny. Mam Windows 98 (lagal) i chciałbym się przesiąść na XP, ale legalnego, i nie wiem czy mógłbym zakupić wersje Dell lub Fujitsu-Siemens…

Złączono Posta : 29.10.2006 (Nie) 10:56

Tak :wink:

poczytaj sobie warunki licencji OEM ze zrozumieniem :smiley: milej lekturki

Jeżeli komputer będzie posiadał na przykład mysz z tego “starego” Della to jesteś 100% legalny :!:

A jeśli posiadałbym fakturke zakupu Dell wraz z Windowsem?

A właśnie. Sorka że troszkę się wtrącam, ale na allegro jest coś takiego:

Klik

I teraz mam pytanie. Jak bym sobie tą naklejkę licencyjną nakleił, a CD wywalił i instalował bym z innej płyty Windowsa, na normalnym PC nie Dell to czy był bym legalny?

Złączono Posta : 29.10.2006 (Nie) 14:39

Odpowie ktoś?