Windows XP - Dwa niezależne od siebie konta admina...JAK?


(Remidas83) #1

Chciałem w Windowsie XP Pro stworzyć dwa konta administratorskie, ale tak żeby użytkownik A miał full prawa a użytkownik B wszystkie z wyjątkiem możliwości zmiany typu konta i hasła logowania dla osoby A...reasumując A - full dostęp, B - również, ale nie może zmienić hasła itd dla A... Myślę, że jest to gdzieś w Narzędziach Administratorskich w konsoli Ustawienia Zabezpieczeń Lokalnych...ale nie wiem dokładnie gdzie szukać. H E L P !!


(Kozza) #2

Takie są prawa XP jak admin to może wszystko :slight_smile: nie zmienisz tego chyba że pogrzebiesz zasadach grupy -> uruchom -> mmc -> plik-> dodaj przystawke ->dodaj->edytor obiektów zasad grupy,szablony zabezpieczeń, użytkownicy i grupy lokalne


(rolkass) #3

e239b8e702e8b6c2m.jpg

mi to takie coś wyskakuje :? a z w kontach użytkowników to cale nic można ustawić!


(Krys225) #4

Może spróbuj przyłączyć użytkownika do grupy użytkowników zaawansowanych... opis tego co mogą a czego nie masz tutaj, od razu jednak zaznaczam, że nie mają oni pełnych uprawnień administratora.


(mktos) #5

rolkass: W systemie Windows XP Home nie można bawić się zbytnio uprawnieniami, konsolami zabezpieczeń, polisami grup i takimi tam. Wycięli to. W końcu to wersja Home.


(rolkass) #6

Fakt....... W końcu musi być powód czemu Home jest tańsze od Pro..

Dzięki


(Remidas83) #7

Chyba nie ma sensu dodawać użytkownika jako zaawansowanego bo przecież w takim profilu również będzie mógł zmienić on ustawienia tego drugiego konta.