Windows XP HE OEM aktywny po wymianie dysku?

Witam sytuacja wyglada tak : Jutro kupuje sobie Windowsa XP HE OEM i jezeli go zaaktywuje na swoim kompie i zarejestruje w MS to czy po wymianie dysku twardego w moim kompie i zainstalowaniu systemu bedzie on legalny , czy trzeba bedzie jeszcze raz kupic nowego Windowsa i zarejestrowac go na ten nowy dysk ? Prosze o pomoc

P.S : Przepraszam moderatorow za brak polskich znakow ale chwilowo mam hiszpanskiego Windowsa i jestem zmuszony pisac posta w ten sposob

Pozdrawiam

Nie powinno być problemu ponieważ Windows w wersji OEM przypisuje się do płyty głównej.

Tak,będzie legalny.

To może ja jeszcze skorzystam z okazji i zapytam. Czy po kolejnej instalacji, np. po formatowaniu dysku, trzeba powtórnie rejestrowac Windows’a ? Jesztem laikiem, dlatego pytam…

Rejestrować nie ,aktywować tak.

nie musisz obowiązkowo się rejstrować wazna jest tylko aktywacja zawsze po formatowaniu :wink: :wink:

Przezyłem ten temat. Wymieniłem dysk i format itd. Przy rejestracji wyswietlił się komunikat: twój limit instalacji został wyczerpany. Dodam jeszcze że to był dopiero drugi. Poradziłem sobie Ghostem. Przeniosłem obraz na nowy dysk i dopiero wtedy format i rejestracja sie powieodła pomyslnie.

kemada wystarczyło zadzwonić do MS

To nie problem. Poczytaj przyklejony temat w sprawdzonych poradach