Windows XP HE/PRO i C2D - jak to jest?

Witam!

Mam config jak w podpisie - C2D T7200 2Ghz no i rozważam zakup Windowsa XP, bo ta vista mnie wpienia już… komp nowy, super sprzęt, a chodzi tak jak mój stary na xp :evil:

I tutaj nasuwa się pytanie - jak Windows XP HE/PRO radzi sobie z dwoma rdzeniami??? Bo różnie czytałem… i już zgłupiałem - nie wiem czy obsługuje, czy nie (no działać to wiem, że będzie, ale czy prawidłowo?).

Jeśli bym miał kupić tego XP, to myślę, że HE by wystarczył - taniej, a funkcje, których nie ma w HE a są w PRO, myślę, że raczej aż takie istotne nie są - poza tym mam Vistę Ultimate, więc tam będzie wszystko…

Co myślićie o tym wszystkim???

Z góry dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

XP HOME poradzi sobie i w pełni wykorzysta 2 rdzenie nie ma sensu przepłacać 2 stówy za XP PRO.

Hmm fajnie by było - wlaśnie o to biega - Vistę mam Ultimate więc po kiego mi wodotryski z XP PRO :smiley: a kasa piechotą nie chodzi :smiley:

Tylko dlaczego gdzieniegdzie piszą, że XP sobie nie radzi z wieloma procesorami??? Proszę mnie uświadomić :slight_smile: Może im chodzi o 2 procesory na płycie, a nie 2 rdzenie???

Hehe, pozdro

XP Home może obsłużyć tylko jeden procesor fizyczny który może być nawet 4 rdzeniowy ale już 2 procesorów 4 rdzeniowych na jednej płycie nie obsłuży. XP Prof za to obsluguje więcej niż jeden procesor fizyczny i z pewnością by obsłużył dwa czterordzeniowce na jednej płycie.

Aha, czyli jednak dobrze myślałem :smiley: Czyli spokojnie mógłbym brać XP HE :slight_smile: Dzięki za wyjaśnienie :wink:

No a co jeszcze odnośnnie HE vs PRO? Czy dobrze myślę? Kaskę bym zaoszczędził, a brakujące funkcje byłyby w Viście… Jakie są najważniejsze dla szarego użytkownika różnice? (wiem, jest kupe tematów na ten temat, ale mi chodzi o takie zasadnicze różnice, które dla zwykłego człowieka odgrywają rolę)

Pozdrawiam

Powiem tak miałem XP PRO przez 3 lata dopóki komputera nowego nie kupiłem.Teraz od roku mam XP Home i w normalnej pracy biurowo - domowej, w grach, w przeglądaniu internetu w ściąganiu plików różnicy nie widze.Przez 3 lata posiadania XP Pro nidy nie korzystałem z jego dodatkowych funcji.XP home wystarcza mi w 100% i uważam że nie opłaca sie wywalać dodatkowych 200 stów w coś z czego i tak sie nie będzie korzystać.

Dzięki za pomoc :slight_smile: jeśli zdecyduję się zakupić XP, to będzie to wersja Home - taniej… poza tym mam Viste Ultimate! Dzięki! Pozdro :smiley: