Windows XP Home a Professional - wymagania systemu

Witam

Wiem, wiem, że prawie było o tych porównaniach sporo tematów, ale w żadnym nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Otóż czy wersja Home Edition różni się w wymaganiach sprzętowych od wersji Professional? Słyszałem że Home może działać na procesorze o częstotliwości 300 MHz, a Professional dopiero na 600 MHz. Wiem, zaraz napiszecie, że niema bo na stronie MS są napisane takie same wymagania, ale jak to jest w praktyce?

W praktyce to jest tak że windows pewnie ruszy na procku 300mhz ale będzie chodził tak wolno że tylko się pochlastać ;D

Osobiście uważam że dla win xp minimum aby w miarę dobrze działał szczególnie po doinstalowaniu różnych programów to procek ok 800mhz i minimum 256mb ram ;] lub 600mhz ale bez antywirusów itp programów ;] choć i tak wtedy system działa wolniej niż normalnie ;]

A apropo różnicy w wymaganiach systemu między Home a Professional to raczej nie ma różnicy ;]

roznic miedzy systemami nie ma zadnych, w home sa ukryte funkcje ktorymi mozna zarzadzac w pro

w praktyce, to powiedzialbym, ze jest wrecz odwrotnie… pro mozna znacznie okroic z uslug i aplikacji, wiec ruszy na slabszym sprzecie niz home :roll:

a generalnie, do sprzetu pokroju pIII/K-2/3 to raczej 2k pro z sp4 - smiga lepiej niz xp i wiekszosc sterownikow pasuje od mlodszego brata :smiley: