Windows XP Home nie można się zalogować po usunięciu wirusa

Witam, jak w temacie… parę dni temu usuwałem Avastem wirusy… usunąłem jakiś plik, a teraz tak… uruchamiam kompa, loguje sie a on automatycznie sie wylogowywuje… i nie mam pojęcia jak to sie nazywało… cały fix polega na tym ze za gwinta nie wejdę do systemu, aby przewrócić stan z przed kilku dni… a o instalacji nowego systemu nie ma mowy… system jest oryginalny

Bilu. , możesz wejść w tryb awaryjny??

nie mogę… loguje się i automatycznie po sekundzie wywala mnie z powrotem do logowania…

Spróbuj Ostatnią dobrą konfigurację.

ale nie wiem jak to sprawdzić, zawsze przywracałem system z Windowsa

Przywróć system do czasów sprzed awarii.

Po włączeniu komputera wciśnij klawisz F8, przed rozpoczęciem ładowania systemu. Następnie:

  • wybierz tryb awaryjny z wierszem polecenia.

  • wybierz system operacyjny, jeżeli Masz ich więcej.

  • Zaloguj się do systemu na konto z uprawnieniami administratora.

  • Wpisz c:\windows\system32\restore\rstrui.exe , gdzie na dysku C jest zainstalowany XP

Potem daj logi z programów HijackThis oraz combofix :arrow: viewtopic.php?f=16&t=36654

wciskasz klawisz F8 przed ekranem Windows XP z takim paseczkiem :slight_smile: wybierasz wtedy Tryb awaryjny , a jeśli nie będzie działał, to zrestartuj komputer i wciśnij znowu F8, tyle, że wtedy wybierz Ostatnia dobra konfiguracja (ostatnie dobrze działające ustawienia).

cosik_ktosik Twoje nie działa olcia9393 tez nie działa, cały czas mnie wylogowywuje :frowning:

Spod konsoli przywróć rejestr.

Opis znajdziesz tutaj - http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=14270

konsole odpaliłem, tylko szukam jak przywrócić rejestr.

Dobra, nie widziałem ale już czytam jak to zrobić.

Mam taki sam problem w komputerze mojej dziewczyny:( napisz prosze czy naprawa rejestru pomogla? bo nie wiem czy robic format, czy da sie uratowac jeszcze cos.

Oto co nalezy zrobic:

Korzystając z konsoli odzyskiwania Windows (wchodzi sie tam z plytki instalacyjnej Windowsa naciskajac R) przegrac z plytki plik userinit.exe do folderu C:\windows\system32, poniewaz to jego brakuje. Zostal zamieniony przez program antywirusowy. Wiecej informacji jest w necie.

pomocne informacje: http://www.searchengines.pl/index.php?s … entry94619

pozdrawiam i zycze powodzenia.