Windows XP Home vs XP Profesional

Witam! Mam takie pytanie - jaka jest różnica pomiędzy Windows XP Home Edition vs Windows XP Professional. Co zyskuję kupując ten droższy system? Zamierzam sobie kupić jeden z tych Windowsów tylko nie wiem czy opłaca się mi wydawać 50 złotych więcej na XP Professional? Aha i czy Home Edition mogę używać w firmie…?

Home edition to wersja przeznaczona do domu,professional do firmy.

http://www.google.pl/search?q=prof+home … =firefox-a

i wszystko jasne :smiley:

Ogólnie całą funkcjonalność wykrojoną z home możesz zastąpić innymi programami ale komu by się chciało tak bawic :wink:

Ale czy mogę używać Home Edition w firmie?

Profesional jeśt właśnie dla firm,aby go wykorzystac musisz miec kilka komputerów,pozwala on na zdalne zarządzanie dostępem i uprawnieniami użytkowników na poszczególnych komputerach,komputer z Home Edition nie może byc członkiem domeny komputerów,mechanizm zarządzania jest przez Active Directory,GPO - Grup Policy Object - zasady bezpieczeństwa,aktualizacje systemu na wielu komputerach,poprawki do Windowsa ściągasz tylko na główny,dalej mogą byc one rozprowadzane do innych komputerów twojej sieci,w domu przy jednym PC tego nie wykorzystasz,tego właśnie Home Edition nie ma,Polecam też zobaczyc demonstracje na tym Portalu dotyczące uprawnień użytkowników

Home jest do domu, a professional do firm. Stabilniejszy jest Professional

Ale nadal nie wiem jak jest prawnie - czy legalnie mogę w firmie używać Home Edition?

A jak na to wpadłeś?

Masz jakieś dobre uzasadnienie tego co napisałeś?

A więc z tego co mi się wydaję to Home w firmie legalnie nie będziesz mógł używać. Jeśli chcesz do firmy to Prof. on już w swojej licencji ma na Firmy. Hom. jak sama nazwa wskazuje jest do DOmu :stuck_out_tongue: (użytkownicy prywatni) Więc na 99% do firmy tylko Prof.

Różnice pomiędzy HOme. a Prof.

Jest ich parę ale dla standardowego użytkownika PC on nie są praktycznie znaczące.

Obsługa sieci w pro jest wiecej rozbudowana , nadawanie praw do katalogów dysków konsola mmc i wiele innych rzeczy które się przydają wtedy kiedy mamy home niestety a przy tak niskiej różnicy wole pro :slight_smile: a i trzeba pamietać że pro w 100% obsługuje procki dwórdzeniowe a ktoś bąknoł o stabilność powiem że przy home czasem dziwne błędy i zawiechy miałem wyglądało to jak by mu coś brakowało a po przejściu na pro nic takiego sie nie działo :slight_smile:

Wydaje mi się ze zasadnicza różnica (jeżeli chodzi o zastosowanie systemu w firmie) jest taka, ze wersji Home nie możesz zarejestrować w domenie…

Tak, w firmie można legalnie korzystać z wersji Home.