Windows Xp Home zawiesza sie podczas ładowania

Windows Xp Home zawiesza sie podczas ładowania system w trybie awaryjnym uruchamia sie normalnie :frowning:

No ok ale podaj nam specyfikacje swojego komputera, czyli procek, płyta główna, ramy itp. Pytanie również czy tak się dzieje od dawna czy od razu po formacie.

Płyta główna GIGABYTE GA-K8N51GMF-RH

Procesor 2600 Sempron

Dzieje sie tak od nowo zainstalowanego windows’a komputer sie uruchamia po jakimś 20-stym włączeniu :slight_smile:

A te zwiechy wyglądają jak? Cały system nagle stoi? Czy wywala jakiś błąd lub blue screen? Bo mnie to wygląda na uszkodzone ramy.

Po prostu jak jest paseczek ładowania to sie ładuje i tak nonstop :slight_smile: ładuje a lampka z procesora gaśnie jak by przestał chodzić twardy dysk :confused:

Hmm wyjmij dysk i zanieś go do znajomego. Sprawdź u niego czy dysk jest ok. Jeśli jest ok to zostają nam ramy, albo co mało prawdopodobne zrypany zasilacz.

zasilacz mam nowy :slight_smile: w sumie cały komp nowy :slight_smile: spróbuje jeszcze raz zainstalować windows’a możliwe ze bedzie to wina systemu :slight_smile:

Heh nowy nie oznacza sprawny :wink: Pamiętaj o tym :slight_smile: Moim zdaniem to ramy, jeśli format nie pomoże to winy musisz szukać w podzespołach, bo raczej system masz oryginalny czyż nie?;>

no zainstaluje windows’a i dam znać :slight_smile: jasne ze Orginał :slight_smile: chciałem tez zrobić naprawe systemu windows tylko gdy naciskam R jak tam piszą to powinno raczej naprawic a jednak sie tak nie dzieje system od razu sie włącza :slight_smile:

A czy zainstalowałeś wszystkie sterowniki(płyty głównej,karty graficznej itd.)

Sprawdź w menadżerze urządzeń czy nie ma żółtych pytajników

PPM na Mój komputer :arrow: Właściwości :arrow: Sprzęt :arrow: Menedżer urządzeń

niema nic :slight_smile:

Sprawdź dysk i ramy, bo jeśli to te części to format będzie bez celowy i tylko czas będziesz marnować.

RAM i dysk swoją drogą ale w menu start->uruchom->wpisz msonfig

Wejdź do zakładki boot.ini i zaznaczamy opcję sos. Przy następnym uruchamianiu zobaczysz na czym komputer zatrzymuje się.

OT --> Kosz