Windows XP i niedokończa instalacja Visty Beta 2

Mam następujący problem: Próbowałem na moim PC zainstalować Vistę Beta 2, komp miał przedtem zainstalowanego Windowsa XP. Wszystko szło dobrze, do czasu finalizacji instalacji-komp się zawieszał, w takim razie go zresetowałem i postanowiłem pozostać już przy XP. Jednak pozostało menu wyboru:

-Poprzednia Instalacja

-Niedokończona instalacja Windows (chodzi tu o Viste Beta 2)

Najgorsze jest to, iż ta druga opcja jest opcją domyślną i nie pomaga wyłączenie menu wyboru systemów. Co zrobić ?? Jak usunąć menu wyboru systemu w XP aby Win XP był widoczny jako system domyślny ??

poszukaj w msconfig

Szukałem :?

trzeba ręcznie edytować plik boot.ini i w nim to ustawić…

Wejdź w konsolę odzyskiwania z płyty Windows XP i wpisz polecenia fixmbr i fixboot.

Powinno pomóc, wesołych świąt! :slight_smile:

A próbowałeś uruchomić komputer z płyty z Xp, wejść do Konsoli odzyskiwania i wpisać w niej fixboot + fixmbr :?:

Chciałbym tak zrobić tylko nie wiem jak :frowning:

Właśnie znalazłem coś takiego http://forum.pclab.pl/t339710.html tylko nie wiem jak wejść w konsole odzyskiwania :frowning:

wkładasz płytkę z systemem, przy starcie kompa wyskoczy komunikat nacisnij dowolny klawisz… naciskasz otworzy sie niebieskie okno i wybierasz “r”

Niestety ale nie pomaga ;/

nie pomaga czyli ?!

Gdy wejde w konsole i wpisze te dane które mi podaliście to po restarcie komputera i tak jest to samo :frowning: :frowning:

Jak macie inne sposoby to podajcie.

Może wytłumaczę dokładnie co należy wpisać w tej konsoli:

  1. bootujesz komputer z płyty z XP

  2. na pierwszym ekranie wciskasz r

3.Gdy już wejdziesz do konsoli pyta cię, do której instalacji systemu Windows chcesz się zalogować. Wybierasz 1

  1. potem jeśli masz hasło i jeśli zostaniesz o nie wyraźnie poproszony wpisujesz je.

  2. Teraz możesz już wpisywać fixmbr po czym potwierdzasz tą operację za pomocą klawisza t

  3. Teraz fixboot który także potwierdzasz klawiszem t

  4. na koniec exit

Jeśli zrobisz tak jak ci napisałem to musi zadziałać, ponieważ ja u siebie tak robiłe od lat i działa.

Pomogło :smiley: Dzięki bardzo i Wesołych Świąt :mrgreen: