Windows XP i pukajacy HDD

(Kpx2) #1

Mialem awarie Windowsa XP pro sp2 i musialem przywrócic kopie obrazu acronisem. Windows jest na partycji E Maxtor, gry i filmy sa na partycji D i F Hitachi. Problem w tym ze jak co jakis czas wykonam jakos operacje kopiowanie, uruchomienie gierki lub jakies strony www, komputer zrobi "pyk ,lub stuk" tak jagby 2 metalowe przedmioty sie stuknely i windows sie zamraza i zawiesza, po zresetowaniu scan disc czasami znajdzie jakis blad ale czasami nie. I tu pytanie co sie dzieje, bo w miare win xp chodzi po przywroceniu kopi, czy padaja dyski twarde jesli tak to ktory maxtor (ma 5 lat)czy hitachi(1,5 roku) a moze to co innego? System plików fat 32, niby gruntowny scan disc badsektorow nie znalazl.

(Adarek) #2

Odepnij jeden dysk. Stawiam na ten starszy . No chyba ze masz na nim system do drugi.

Przynajmniej sprawdzisz który nawala.

Inna możliwość sprawdzenia to podpiąć się do innego kompa - u kumpla np.

(Hyberfox) #3

mój maxtor też stuka :slight_smile: nawet jak go kupiłem to czasami też stukał.

Moim zdaniem maxtory stukaja wtedy kiedy bardzo szybko głowica pracuje :frowning: Na szczęście to tylko moje zdanie :slight_smile:

aha.. i u mnie też gdy stuka to się Windows "zamraża"

(ale to stukanie zdarza się baaardzo rzadko)

(Gugu007) #4

Skoro stuka, to siada mu mechanika. Lepiej skopiuj dane zanim odejdą w niebyt razem z twardzielem.:mrgreen:

(Edlib) #5

stukanie to prawdopodobnie odgłos parkowania głowicy - pojawia się jakiś błąd i żeby zapobiec uszkodzeniu mechanicznemu dysku głowica umieszczana jest w bezpiecznym miejscu - jeśli dzieje się to często

i w trakcie normalnej pracy to oznacza to jakiś problem z dyskiem

(fiesta) #6

Moim skromnym zdaniem Maxthon to nakładka IE, zaś HDD to Maxtor

8)