Windows XP instalacja na próbę jak to jest?

(Alan Elektro) #1

Witam!

chciałbym zapytać się czy legalnie będzie jeżeli zainstaluje znajomemu system Windows jednak wersję aktywacyjną która po 30 dniach mu się zablokuje?

Chodzi o WIndowsa "demo" :mrgreen:

moim zdaniem nie.

A jak to jest? Windows Vista miał być na "próbę" ale z Windowsem XP tak nie ma

dziękuje za ewentualne odpowiedzi!

(rgabrysiak) #2

Owszem miała być ale jej nie było.

Instalacja twojego systemu na komputerze kolegi nie będzie legalna, poza tym czegoś takiego jak “Windows Demo” jeszcze nie widziałem

(sosen86) #3

anie ma czegoś takiego napewno w przypadku visty? :slight_smile: bo z tego co mi wiadomo to win xp z sp3 będzie można zainstalować bez kluca czyli pewnie będzie można przez jakiś czas z neigo korzystać np. miesiąc a póżniej można sobie aktywować. Ale to jest tylko moje takie wnioskowanie ale nie wiem :wink:

(Alan Elektro) #4

ja też nie :slight_smile:

(sosen86) #5

no demo to nie :slight_smile: ale w viście nie ma czegoś takiego że działa przez miesiąc i dopiero później trzeba zarejestrować?

(Ciupa Michal) #6

no nie bo gdy wgrywasz system to potrzebujesz klucza aktywacyjnego żeby przejść do następnej części instalacji

(Alan Elektro) #7

no jest jest, ale wiesz ja chciałbym by to było w 100% legalne :wink: a tak to wygląda tak jak bym rozpowszechniał 30 dniową wersje (którą można przedłużać nawet w nieskończoność odwlekając rejestracje)

(Alan Elektro) #8

gruchacz

FAUSZ (jeżeli chodzi o Viste)

(sosen86) #9

no nie wiem ale jeśli ktoś nie bedzie z twojego klucza korzystał tylko wgra system to będzize mógł go tylko przetestować przez miesiąc a co on dalej z tym zrobi to już jego problem. no ale szczegółów nie znam.

i właśnie tak samo ma chyba być z windowsem xp z dodatkiem sp3. Czyli będzie można zainstalować bez podawania klucza

(Irekxara) #10

…a istnieje legalna wersja nieaktywacyjna ?

Bardzo mnie interesuje źródło tych informacji …

btw.

ile ten temat jeszcze tutaj wytrzyma :mrgreen:

(sosen86) #11

darmowy windows? nie :slight_smile: to oczywiste.

na różnych portalach są opisame zmiany jakie wnosi sp3. i jedną z nich ma być właśnie zmieniony sposób aktywacji. a jak dokładnie będzie i na czym to bedize polegać to nie wiem.

ale z tego co wiem to w viście chyba jest możliwość korzystania z niej przez miesiąć bez wpisywania klucza i to nie jest nić nielegalnego bo te informacje były podawane w czasopismach komputerowych.

a co windowsa xp no to w tej chwili żeby zainstalować to musisz podać klucz a żeby podać klucz to musisz mieć windowsa legalnego a jeżeli masz windowsa legalnego na swoim kompie to nie możesz zainstalować tego samego na drugim komputerze nawet gdyby to był twój komputer

(Alan Elektro) #12

no co :shock: :oops:

no nic więc odpowiedź jest taka jak sądziłem

(sosen86) #13

no jeśli chodzi o xp to niestety tak. nie można go legalnie zainstalować nawet na dzień żeby a niego nie płacić. głupie ale prawdziwe :slight_smile: Ale miejmy nadzieję żę z systemami windows będzie jak z pakietem office. Bo w końcu mamy w tej chwili ten pakiet dla użytku domowego za dosyć rozsądną cenę (199 zł) oby tak dalej