Windows XP instalacja na próbę jak to jest?

Witam!

chciałbym zapytać się czy legalnie będzie jeżeli zainstaluje znajomemu system Windows jednak wersję aktywacyjną która po 30 dniach mu się zablokuje?

Chodzi o WIndowsa “demo” :mrgreen:

moim zdaniem nie.

A jak to jest? Windows Vista miał być na “próbę” ale z Windowsem XP tak nie ma

dziękuje za ewentualne odpowiedzi!

Owszem miała być ale jej nie było.

Instalacja twojego systemu na komputerze kolegi nie będzie legalna, poza tym czegoś takiego jak “Windows Demo” jeszcze nie widziałem

anie ma czegoś takiego napewno w przypadku visty? :slight_smile: bo z tego co mi wiadomo to win xp z sp3 będzie można zainstalować bez kluca czyli pewnie będzie można przez jakiś czas z neigo korzystać np. miesiąc a póżniej można sobie aktywować. Ale to jest tylko moje takie wnioskowanie ale nie wiem :wink:

ja też nie :slight_smile:

no demo to nie :slight_smile: ale w viście nie ma czegoś takiego że działa przez miesiąc i dopiero później trzeba zarejestrować?

no nie bo gdy wgrywasz system to potrzebujesz klucza aktywacyjnego żeby przejść do następnej części instalacji

no jest jest, ale wiesz ja chciałbym by to było w 100% legalne :wink: a tak to wygląda tak jak bym rozpowszechniał 30 dniową wersje (którą można przedłużać nawet w nieskończoność odwlekając rejestracje)

gruchacz

FAUSZ (jeżeli chodzi o Viste)

no nie wiem ale jeśli ktoś nie bedzie z twojego klucza korzystał tylko wgra system to będzize mógł go tylko przetestować przez miesiąc a co on dalej z tym zrobi to już jego problem. no ale szczegółów nie znam.

i właśnie tak samo ma chyba być z windowsem xp z dodatkiem sp3. Czyli będzie można zainstalować bez podawania klucza

…a istnieje legalna wersja nieaktywacyjna ?

Bardzo mnie interesuje źródło tych informacji …

btw.

ile ten temat jeszcze tutaj wytrzyma :mrgreen:

darmowy windows? nie :slight_smile: to oczywiste.

na różnych portalach są opisame zmiany jakie wnosi sp3. i jedną z nich ma być właśnie zmieniony sposób aktywacji. a jak dokładnie będzie i na czym to bedize polegać to nie wiem.

ale z tego co wiem to w viście chyba jest możliwość korzystania z niej przez miesiąć bez wpisywania klucza i to nie jest nić nielegalnego bo te informacje były podawane w czasopismach komputerowych.

a co windowsa xp no to w tej chwili żeby zainstalować to musisz podać klucz a żeby podać klucz to musisz mieć windowsa legalnego a jeżeli masz windowsa legalnego na swoim kompie to nie możesz zainstalować tego samego na drugim komputerze nawet gdyby to był twój komputer

no co :shock: :oops:

no nic więc odpowiedź jest taka jak sądziłem

no jeśli chodzi o xp to niestety tak. nie można go legalnie zainstalować nawet na dzień żeby a niego nie płacić. głupie ale prawdziwe :slight_smile: Ale miejmy nadzieję żę z systemami windows będzie jak z pakietem office. Bo w końcu mamy w tej chwili ten pakiet dla użytku domowego za dosyć rozsądną cenę (199 zł) oby tak dalej