Windows XP jak Usunąć?


(indepedente) #1

Witam, niedługo sprzedaje komputer, lecz nie z windowsem, chcialem sie dowiedziec jak moge usunąć winde z dysku twardego tak aby nic na nim nie było ?? Bezpiecznie, ze po całkowitym usunięciu windowsa będzie można później bez problemu zainstalowac od nowa innego ??


(Phobos64) #2

Ściągnij jakiegoś linuxa live i sformatuj dysk, możesz też utworzyć dyskietkę startową z niej odpalić kompa i wykonać format c:\


(SeBoLaS) #3

:?: no musisz sformatować dysk :expressionless: :smiley:


(indepedente) #4

no musze dysk sformatowac... ;/ a z racji iż nie wiem to sie pytam jak to sie robi :confused:


(Matmal112) #5

Samo formatowanie dysku nie wymaże danych na nim. Są programy które bez problemu odtworzą większość plików z danymi. Najlepszym i sprawdzonym sposobem jest sprzedaż kompa bez dysku, jeżeli nie chcesz aby ktoś coś szukał na nim.Format możesz wykonać z płyty z windą, później nie robisz instalki i już.Jeszcze jedno, sprawdź czy winda nie jest w wersji oem, jeżeli tak to sprzedaj z kompem, na innej maszynie będzie trochę trudno o aktywację.


(Phobos64) #6

Nie sądzę aby ktoś specjalnie czegoś szukał na zakupionym kompie, a odzyskiwanie też niewiele da, funkcjonalnego systemu się nie odzyska.

No tak, z płyty też można zformatować :stuck_out_tongue: A z systemem w wersji OEM aktywacja na nowym kompie nie będzie możliwa.


(Info) #7

po czym wnosisz :slight_smile: jest możliwa bez najmniejszego problemu, problem tylko taki że jest niezgodna z licencją :slight_smile:


(Phobos64) #8

Otóż przy aktywacji nie będą się zgadzać dane procesora, pamięci, dysku i co najważniejsze płyty głównej, z danymi z bazy, ponieważ system był już kiedyś aktywowany.


(Info) #9

otóż nie ma najmniejszego problemu aby mimo to aktywować ten system :slight_smile: W większości wypadków automatycznie przez internet, w niektórych przypadkach trzeba dryndnąć do Microsoftu i aktywować go ręcznie. instaluję kilkadziesiąt Xp-ków miesięcznie i jeszcze się nie zdarzyło aby aktywacja się nie powiodła. Jak pisałem uprzednio jedyny problem to to że nie jest to zgodne z licencją i tyle, ale to jakby nie mój problem tylko właściciela Windowsa...


(Olixxx94) #10

Możesz użyć programu Killdisk do dokładnego usunięcia wszelkich danych :arrow:

http://www.killdisk.com/downloadfree.htm


(Phobos64) #11

No cóż, jeżeli ty nigdy nie miałeś problemów z serwisem Microsoft, to zostaje jedynie pogratulować :slight_smile: