Windows XP MCE w laptopie. Pomocy!

Czesc. Mam taki problem. Kupiłem laptopa w ktorym jest wbudowany windows XP Media Center Edition. W sklepie powiezieli mi, ze w nowych laptopach nie daja windowsa na płycie, tylko wkładają go na dysk. Ale tu mam problem. Gdyby przez przypadek padł mi dysk twardy, to straciłbym windowsa, na którego mam licencje. Może wiecie, skoro on jest na dysku, to w jakim pliku sie znajduje?

EDIT

Nie ma potrzeby pisania czcionką o rozmiarze 18.

Być może, niektórym z nas długie przesiadywanie przed monitorem psuje wzrok ale nie aż tak :wink:

Czcionkę zmieniono

Sdar

Nie jest on w pliku, tylko na partycji recovery. U mnie w laptopie (IBM) można sobie zrobić kopię zapasową tej partycji na płytach. Poszukaj, może u Ciebie też jest taka opcja.

P.S. Czemu piszesz takimi dużymi literami?

jakaś płyta musi być, jest taka może ratunkowa, która odczytuję winde ze specjalnej partycji i instaluje. Przejżyj dokładnie wszystkie płyty. Nie pisz taką czcionką

Zainstaluj Acronis Partition Expert i Acronis True Image.

Pierwszym programem zlokalizujesz partycje (przy okazji mozesz zarzadzac partycjami) - wole jego anizeli Partition Magic.

Acronis True Image pozwoli Ci zgrac zawartosc tej partycji na plyte bootowalna DVD.

Taka plytka wcale nie musi byc dolaczona razem z laptopem.

Ale sprzedawca klamal mowiac ze plytki nie sa dolaczane do nowych laptopow. Do jednych sa do jednych nie. Zalezy jak producent wymysli. Ale i tak w 99% przypadkow mozna po kosztach przesylki dostac plytki z systemem poczta.