Windows XP muli :/

witam, mam taki oto problem:

pewnej rzeczy nie moglem wykonac na windows xp, gdyz mi na to nie pozwalal (ok, mniejsza z tym)… mialem akurat na skladzie windowsa 2000, wiec go zainstalowalem, do tego momentu wszystko ok… przez to cos mi sie zepsulo ze starym xp… no to zainstalowalem go jeszcze raz - i w tym momencie zaczynaja sie problemy…

xp strasznie mi mulil, nie wiem czemu, bo byl swiezo zainstalowany, na 200 natomiast wszystko chodzilo ok… no to korzystalem jakis tydzien z tego 2000, ale jak wiadomo nie jest to system najnowszej generacji i ma swoje wady (glownie chodzi mi o wieszanie przy duzej liczbie uruchomionych aplikacji), mialem akurat na kompie windowsa xp 64-bitowego (eng ale mniejsza z tym) to se instalnalem… no jest duzo lepiej niz na tamtym, ale np. w grach mi muli, filmy sie dlugo otwieraja itp. (wczesniej fps w cs:s 60 minimum, teraz max 50) :confused:

nie wiecie, co moze byc przyczyna? :frowning:

Nie napisałeś żadnych szczegółów, poza częstymi zmianami systemów operacyjnych.

Nieźle przebierasz w tych systemach operacyjnych. :o

Zainstaluj sobie jeszcze do kompletu któregoś Linuxa 8)

Trochę namieszałeś z tymi systemami :stuck_out_tongue:

Proponuję sformatować dysk i zainstalować oba systemy od nowa :wink:

co przez to rozumiesz?? ze był świerzo po formacie?? bo świeża nakładka to lubi “mulić” :stuck_out_tongue:

no to podejrzewam ze formata nie było :] czyli żadna świeża instalacja… ino mieszanie z nakładkami…

po takich kombinacjach proponuje formata :slight_smile:

http://forum.tweak.pl/index.php?showtopic=56399

to sobie go “odmul”

ale zeby bylo lepiej na przyszlosc zrob formata, zainstaluj 2000 [zreszta po jaka cholere?] zainstaluj XP wejdz na

http://forum.tweak.pl/index.php?showtopic=56399

i zrob wiekszosc z tych rzeczy co tam masz a gwarantuje Ci ze XP juz nie zamuli nigdy… no chyba ze bedziesz mial cos spiepszone w sprzecie, badz nieumiejetnie uzywasz komputera…

a po co szczegoly? :stuck_out_tongue:

wystarczy chyba to:

chodzil dobrze -> ‘odczulem’ zapotrzebowanie na system inny niz xp sp2 -> zainstalowalem 2000 -> ok -> xp wczesniejszy sie zepsul -> zainstalowalem drugiego xp -> ostro mulil -> zainstalowalem xp x64 -> w grach i wiekszych programach (photoshop) komp mi muli

nie bylo nakladek, ale nie bylo formatow, system usuniety, wywalony wpis z boot.ini, odpalona instalka i zainstalowany od nowa system

nigdy w zyciu :stuck_out_tongue: za duzo mam waznych rzeczy na dysku…

2000 potrzebny mi byl do pewnej czynnosci, ktorej nie moglem wykonac na xp sp2, pisalem to wyzej, formata nie robie

ok, pobawie sie i napisze jakie rezultaty

przepraszam profesorze Miodek :lol:

ino bylo trzeba tak napisac zeby chlopak lepiej zrozumial :wink: po swojsku znaczy sie :lol: :hahaha:

mozesz nagrac na plyte. jezeli nie sluchasz niczyich porad to po co zakladasz temat na forum?

dasz mi kase na 80 plyt?

nie slucham bo wiem wiecej od tych co mi radza formata i wiem ze to nie rozwiaze problemu… ale byc moze znajdzie sie ktos madrzejszy

no to jak uwazasz ze jest wrzechwiedzacy to ja zegnam sie z twoim tematem. zreszta gdybys cos wiedzial to nie instalowalbys co tydzien innego systemu ale nie dziw sie ze sie muli bo jak sie bez formata instaluje system na system to tak jest

a Ty jakbys umial czytac to bys tak nie pisal, bo widze, ze nie przeczytales tego:

i:

zegnaj Kamilu… 15

optymalizacja xp ?

Format w tym przypadku jest najlepszym rozwiązaniem. Nie rozumiem po co te nerwy… :roll:

Troche masz tych “ważnych” danych… 80 * 4,7gb = 376GB :stuck_out_tongue:

Ja u siebie spokojnie na 2 dvd się mieszczę. Radzę się zastanowić, gdyż porada z formatem jest naprawdę dobrym wyjściem. Jeżeli chcesz się bawić w czyszczenie systemu, masz za dużo czasu to proszę bardzo. My tylko wyrażamy swoje opinie a od Ciebie zależy do czego się zastosujesz.

W tym przypadku proponuję odinstalować zbędne systemy z dysku i wyczyścić ten którego chcesz używać.

nie mam dvdrw, mowilem o plytach cd

  1. czym sie rozni dla systemu format od nowej instalki?

  2. jaki wplyw ma jeden zainstalowany system na drugi?

dzieki poradom od AZPR musialem jeszcze raz wina instalowac, chodzi troche lepiej, chociaz nie jest tak dobrze jak wtedy… no coz - chyba bede musial sie przyzwyczaic

ad.1 w przypadku nowej instalki nie masz formatu (chyba)

ad.2 żadny

format:

  1. po formacie - fragmentacja plików na dysku (jakich plików :stuck_out_tongue: ) jest równa 0 :slight_smile:

2.po instalacji windowsa na sformatowany dysk - fragmentacja… to 1 fragment na 1 plik… czyli 1 :slight_smile:

3.format dysku kasuje nam stary rejestr (razem ze wszystkimi innymi pierdołami) przez co trzeba system spowrotem konfigurowac… jesli bylo cos zle w ustawieniach systemu… format to “naprawi” :wink:

nakładka:

  1. powinno sie ją robic tylko w przypadku kiedy brakuje nam jakis plikow systemowych lub jakies nam sie “popsuły” ( w takim przypadku jest lepsza naprawa systemu… niz nakladka… no ale…)

2.fragmentacja na dysku po nakładce jest taka jak przed… a nawet większa…

3.nakładka pozostawia nam starą konfiguracje w systemie… czyli jak wczesniej cos bylo nie tak… to po nakładce też bedzie :stuck_out_tongue:

tak na szybkiego pisane :stuck_out_tongue: jest jeszcze wiele roznic (przemawiających za formatem :stuck_out_tongue: )

XP pro sp2 jest niedorobiony. Najlepiej sonfigurowaćgo za pomocą popularnych programów tweakujących. Zresztą jak ktoś zna takie czaspopismo komputrowe jak KS - EKSPERT to tam jest pełno wzkazówek i porad. Które w przypadku mojego wolnego komputera(Duron 850Mhz, Riva TNT2 32MB, 256 SDRAM, chipset via, dysk 30GB) dały naprawde duże rezultaty! !!