Windows XP + Neostrada TP = Katastrofa


(Dj Artur13) #1

Siema... mam kłopty z windowsem xp...odkad mam neostradę nie moge z tego systemu korzystać, ciągle ściąga mi jakieś wirusy(nie wspomne już o Sasserze) nawet łatki i aktualizacje nic nie pomagaja... po dwóch uruchomieniach kompa system całkowicie siada...prosił bym o link do jakiś programów Firewall bo być może jest to związane z brakiem firewalla w neostradzie...pomocy plisssssss :):):):):slight_smile:


(Daniel Curylo) #2

Ad-aware (program do usówania robaków itp)

http://www.nowe.pl/modules.php?op=modlo ... it&lid=163

Zone Alarm 4.5.594 (firewall)

http://www.nowe.pl/modules.php?op=modlo ... tit&lid=44

Avast Home edition 4.1.416 PL (antywirus)

http://www.nowe.pl/modules.php?op=modlo ... it&lid=165


(Riven) #3

Nie wiń Neostrady przez takie działanie, bo ona nie ma tutaj nic wspólnego. Ja też mam XP z Neo i jestem bardzo zadowolony. Sasser, owszem - "ściąga" się sam (zresztą nie tylko na Neo) - wystarczy łatka, którą domniemuje, iż już posiadasz. Firewall raczej tutaj nic nie pomoże. Radziłbym zaopatrzyć się w programy do usuwania trojanów lub różnorodnego spyware'u i przeskanować nimi system. Ważne też, abyś zainstalował na stałe jakiś program antywirusowy z aktualną bazą sygnatur wirusów.


(pysiu) #4

Jako administrator systemu xp mozna stworzyć partycje NTFS za pomocą czego uzyskamy dostem do dodatkowego zarządzania dyskami ,katalogami . Aby zabezpieczyc się przed wirusami i inn syfami nalezy stworzyć konto z ograniczonym dostempem ograniczyc prawo tego konta do zapisywania plików na dysku c i wtedy tak stworzone zabezpieczenia nie pozwolą sie na zapisywanie się syfów i plików . http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_73031.html