Windows xp nie chce sie zaladowac

(Walus Mj23) #1

mam problem z windowsem xp,

ostatnio laptop mi troche mulil, wiec zdarzalo sie, ze go resetowalem (nie jestem zbyt cierpliwa osoba). Po ostatnim takim dzialaniu juz nie odpala sie...

pojawia sie ekran z trybem awaryjnym, ale zaden nie dziala...

wybieralem juz wszystkie tryby i nic... przechodzil do windowsa... uruchamial go, ale po 2-3 sekundach sie wylaczal i pojawial sie ten sam komunikat.

probowalem naprawic z plyty instalacyjnej, ale naped mi nie dziala i nie czyta plyt.

Chcialbym odzyskac dana z dysku d- wazne dane.

prosze o pomoc

lukasz

(djkamil09061991) #2

a instalacja nakładkowa? tam dane nie są tracone

(toones) #3

ubuntu live cd - uruchom bez instalacji, możesz zgrać na pendrive'a lub nagrać na cd/dvd

(goomish) #4

Skoro nie działa Ci napęd, to masz w zasadzie tylko dwa wyjścia:

1. Skombinować gdzieś i podłączyć zewnętrzny napęd CD/DVD i za jego pomocą spróbować naprawić system (w 95% przypadków pomaga chkdsk /f w konsoli odzyskiwania) i/lub go przeinstalować.

2. Skombinować gdzieś :slight_smile: jakąś dystrybucje linuksa uruchamianą z pena USB i za jego pomocą odzyskać co ważniejsze dane. Następnie wróć do punktu 1 :slight_smile:

P.S. Oba punkty zakładają, że choć jeden port USB jest w komputerze sprawny. Bo jak nie to zostaje jedynie śrubokręt, wymontowanie dysku i odzysk danych na innym sprzęcie. Np. u kolegi.