Windows XP NIe uruchamia sie poprawnie , dziwny przypadek

Witam

Otóż zawsze kiedy mam jakiegokolwiek windowsa xp z SP 2(bez tego nie mam problemow) , mam ten problem.

Kiedy uruchamiam Windowsa, mam podłączone jakiekolwiek urządzenie pod usb(np modem) , po ładowaniu (kiedy te prostokąciki przejdą :wink: ) Pojawia sie czarny ekran iii na tym zostaje , tak z 5min ! Pozniej sie laduje do końca . Ale jesli tak sie zaczyna dziac , kiedy jest ten czarny ekran i odlacze jakies urzadzenie usb , odrazu sie loguje !!

Juz sam nie wiem co robic ;/

A jak zainstalowany SP2??

Znaczy się czy najpierw postawiłeś WinXP, a potem zainstalowałeś SP2?

W czystym XP z potem zainstalowanym sp2 często występują błędy.

A na czystym wchodzi?

No właśnie o to mi chodzi…

Jeżeli w tym tkwi problem (czyli SP2 postawiony na czystym XP), to proponuje użyc sprytnego programiku, którego nazwy nie mogę sobie przypomnieć :stuck_out_tongue: (ale chyba brzmi WinLite) i zintegrować SP2, wypalić jako kopię na Cd i formatnąć :wink:

Ejjjj te windowsy zawsze byly z od razu z SP2 !!

Chodzi o ten program http://www.idg.pl/ftp/pc_12543.html

od siebie mogę dodać , że ile razy instalowałem windowsa xp SP2 nigdy nie było z nim problemu czy to była płyta zintegrowana z SP 2 czy był sam windows a później był wgrywany SP2 .

Yhhh ok , zobacze co to jest

sprawdź zasilacz :!: oraz sprawdź czy nie masz włączonego Bootowawania USB.

Boootowania USB ?? jak to sie sprawdza i jak wylaczyc , nie jestem w tych sprawach sprytny… Nowy mam zasilacz , nawet na starym tak sie dzialo…

podejrzewam że w BIOS’ie masz jako pierwszy urządzenie botujące czyli USB gdzie powinno być zależnie od wersji BIOS’u IDE-0 lub HDD etc.

W BIOS’ie szukaj zakładki BOOT bądź Advanced Setup.

A co do zasilacza, może jest za słaby gdzie przy dużym przeciążeniu urządzeń podłączonych go gniazda USB nie ładuję się system.

Jaki to sprzęt jest podłączony pod wejście USB :?:

“z zewnątrz” możemy sprawdzić w ten sposób - włączamy komputer

i natychmiast naciskamy f8 - wyświetlą nam się opcje bootowania

BOOTY MAM DOBRZE USTAWIONE (i nie dziala) !!

start-> uruchom-> devmgmt.msc Przejdź po kolej do tych urządzeń USB, Właściwości->Szczegóły i wyszukaj pozycje usługa. (tak jak na screenie)

schowek01zc2.jpg

następnie gdy wyszukasz nazwy usług, które są używane przez sprzęt USB to przechodzisz do wiersza poleceń i sypiesz komendami, start- uruchom- CMD

tak robisz modemem i drukarką i pozostałymi urządzeniami podłączonymi pod USB.

Nowy nie oznacza że sprawny :wink:

Jestes Zajebisty , dzieki

PS: JAk jeszcze byś mi w tym pomogl to bede w 7 niebie … Oj ten xp …http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=116639